Справа № 0907/2-а-8320/2011 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2011 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючої – судді Ковалюк І.П.
секретаря Черкес У.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання неправомірними дії, зобов’язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся у суд з адміністративним позовом до відповідача про визнання неправомірними дії, зобов’язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 01.01.2009 року. Позовні вимоги обґрунтовував тим, що згідно ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни, до яких він відноситься, з 01.01.2006 року пенсії підвищуються на 30% від мінімальної пенсії за віком. Незважаючи на те, що виклад ст.6 у новій редакції Законом України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнано неконституційним згідно Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р., відповідач у 2010 р. неправомірно не виплачував йому підвищення до пенсії у повному розмірі, виплачував лише 49,80 грн. щомісячно замість 30 % мінімальної пенсії за віком, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеному ст.52 Закону України "Про державний бюджет України на 2010 рік".
Позивач в судове засідання не з’явився, у поданій суду заяві просив справу розглянути в його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
З урахуванням положень ч.6 ст.128 КАС України суд ухвалив розглянути справу в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Встановлено, що між сторонами виник публічно-правовий спір щодо захисту порушеного права на отримання підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Позивач є пенсіонером. Він відповідно до вимог ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", який набрав чинності з 01.01.2006 року, набув статусу "дитина війни", тому згідно ст.6 вказаного Закону має право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком.
Згідно Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" рішення щодо призначення, донарахування, перерахунок пенсії приймаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів. Таким чином, обов’язок по нарахуванню і виплаті передбаченої ст.6 Закону доплати до пенсії позивачу покладено на управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську.
Згідно п.41 розд.П Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" викладена в новій редакції, згідно якої дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.
Вказані положення визнані неконституційними згідно Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р. Незважаючи на те, що з 22.05.2008 р. відновлено дію ст.6 Закону у попередній редакції, відповідач всупереч рішенню Конституційного Суду України неправомірно нараховував та виплачував позивачу підвищення до пенсії у період з 13 січня 2008 року до 13 січня 2009 року у розмірі лише 49,80 грн. згідно п.8 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".
Положення ч.3 ст.28 Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" не є перешкодою для застосування зазначеної величини – мінімального розміру пенсії за віком – для розрахунку інших, пов’язаних з нею, пенсій чи доплат, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого ч.1 ст.28 вказаного Закону, мінімального розміру пенсії за віком, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
З врахуванням наведеного, суд приходить до переконання про неправомірність відмови Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську в перерахунку та виплаті позивачу підвищенні пенсії як дитині війни та зобов’язати відповідача провести позивачу перерахунок та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період з 25 травня 2009 року.
Стосовно виплат підвищення до пенсії за період до 25.05.2009 року то в цій частині вимоги позивача відповідно до ухвали суду від 15.02.2011 року залишені без розгляду у зв'язку з пропуском звернення до адміністративного суду.
На підставі наведеного, відповідно до ст.ст. 55, 124 Конституції України, ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ст.52 Закону України "Про державний бюджет України на 2010 рік", Рішення Коституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008, керуючись ст. ст. 159-163, 167, 256 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити.
Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську щодо підвищення пенсії ОСОБА_1 у розмірі передбаченому ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську провести ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перерахунок та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період з 25 травня 2009 року з врахуванням вже виплачених сум.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Ковалюк І.П.