Справа № 2-285/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2007 року Золочівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Калайда І.С.,
секретаря Мартиненко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Золочев цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі - продажу домоволодіння дійсним та визнання права власності на квартиру, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. Зазначила, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 28.01.1999 року їй та відповідачам належить по 1/4 частині (11,95 кв.м.) даної квартири, в якій вона проживає з батьками, брат ОСОБА_4 проживає в іншій місцевості та має власне житло. Шлюб між батьками розірвано, в 2006 році вони вирішили продати їй належну кожному частку квартири, про що свідчать надані ними розписки, з умовою подальшого нотаріального оформлення купівлі-продажу. Але з серпня 2006 року нотаріально договір оформити не вдається, оскільки брат за браком часу не може приїхати до нотаріальної контори, батько займається оформленням документів для виїзду до Росії, а у мами погане самопочуття. На неодноразові прохання зібратися разом та поїхати до нотаріальної контори для оформлення договору купівлі-продажу відмовляються. Неоформления права власності на квартиру перешкоджає в реалізації її прав як власника.
Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнали та пояснили, що дійсно вони отримали від позивачки гроші за належну кожному 1/2 частину квартири, проти визнання права власності на квартиру за позивачкою не заперечують.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
З свідоцтва про право власності на житло та довідки з КП „Дергачівське районне БТІ" видно, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1.
Як видно з розписок, наданих позивачці ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, вони отримали грошові кошти за належну кожному 1А частину квартири АДРЕСА_1.
Згідно вимог ч. 2 ст. 220 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
На відшкодування судових витрат позивачка не претендує.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 209, 210, 211,213,214, 215 ЦПК України, ст.220 ч.2 ЦК України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі - продажу 3Л квартири АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на квартиру АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.