Судове рішення #1483915
Справа №2-1035-1/07

Справа №2-1035-1/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 травня  2007 р.                                                                м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді              Кирилюк Г.М.

при секретарі                                     Обухівському О.В.

з участю позивача                             ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання

шлюбу,

встановив:

24.01. 2007 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб з відповідачем. Посилається на ті підстави, що спільне життя з не склалося, оскільки вони мають різні погляди на життя, уподобання на смаки, не змогли найти спільної мови та спільних інтересів.

З травня 2005 року вони не ведуть спільного господарства, мають окремий бюджет, не підтримують шлюбних стосунків, проживають окремо. В даний час підтримує фактичні шлюбні стосунки з іншою жінкою. Подальше спільне життя та збереження сім'ї вважає неможливим.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити. Пояснив, що після реєстрації шлюбу проживали з дружиною разом до 2003 р. Потім стосунки між ними розладились, стали виникати сварки та скандали. З цього часу вони періодично проживали окремо. З вересня 2006 року він остаточно залишив сім'ю і з цього часу вони з дружиною не ведуть спільного господарства, не підтримують шлюбних стосунків, мають окремий бюджет. З грудня 2006 року у нього з'явилась інша жінка, з якою планує створити нову сім'ю.

Також пояснив, що вжиті судом заходи щодо збереження сім'ї позитивних наслідків не мали, відповідачка жодного разу не пропонувала відновити стосунки та примиритись. Категорично наполягає на розірванні шлюбу, оскільки вважає, що сім'ю зберегти вже неможливо.

При попередньому розгляді справи відповідачка проти розірвання шлюбу заперечувала з тих підстав, що між нею та позивачем не вирішено питання майнового характеру. Крім цього, дітям потрібен батько.

Не заперечувала, що з 14 листопада 2006 року позивач залишив сім'ю.

Після наданого судом строку на примирення, відповідачка в судове засідання повторно не з'явилась, про час розгляду справи повідомлена належним чином, про поважність неявки в судове засідання суду не повідомила.

За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

 

Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 28 вересня 1996 року. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Судом встановлено, що сторони з 14 листопада 2006 року проживають окремо, не ведуть спільного господарства і не підтримують подружні стосунки, сім'я існує формально. Вжиті судом заходи щодо збереження сім'ї позитивних наслідків не дали, позивач категорично наполягає на розірванні шлюбу, оскільки проживає вже з іншою жінкою та планує створити іншу сім'ю.

За таких обставин суд дійшов висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, що має істотне значення.

Витрати, пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС, суд вважає за необхідне покласти на позивача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110,112 Сімейного Кодексу України, ст. ст.10,57, 60, 209,212,213,215 ЦПК України суд ,-

вирішив:

Позов задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 28 вересня 1996 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у виконкомі Погребської сільської ради Броварського району Київської області, актовий запис №09, розірвати.

Стягнути з ОСОБА_1 при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС держмито на користь держави 17 грн., ОСОБА_2 звільнити від витрат, пов'язаних з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦС.

Заяву про апеляційне оскарження    рішення суду може бути подано

протягом   десяти   днів   з дня   проголошення рішення. Апеляційна скарга на

 рішення суду подається    протягом двадцяти днів    після подання заяви   про

апеляційне оскарження.    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація