Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #148455095

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_______________________________________________________________________________


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


14 лютого 2022 р. м. ХерсонСправа № 540/980/22



Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Дубровна В.А., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом Комунального закладу Херсонської обласної ради "Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат" до Херсонської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування пунктів розпорядження,

встановила:


07.02.2022 року Комунальний заклад Херсонської обласної ради "Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат" (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Херсонській області), у якому просить визнати протиправним та скасувати пункт 1 розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації № 116 від 01.02.2022 року "Про проведення планового внутрішнього аудиту" в частині проведення з 07 лютого по 31 березня 2022 року планового внутрішнього аудиту в Комунальному закладі Херсонської обласної ради "Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат" з теми "Ефективність використання коштів обласного бюджету, формування і використання спеціального фонду кошторису комунального закладу, збереження майна, ступінь досягнення цілей і завдань" за період з 01 січня 2020 року по 01 лютого 2022 року.

Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.

Ознайомившись з адміністративним позовом та доданими до нього документами, суддя вказує про таке.

Згідно ч. 3  ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені ЗУ "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674).

Згідно зі  ст. 2 Закону № 3674  платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частиною 1  ст. 4 Закону № 3674  передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону № 3674  за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру, яку подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, справляється судовий збір в сумі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст.7 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2022 рік" установлено з 01.01.2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2 481,00 гривень.

Враховуючи, що позивач звернувся до суду з вимогою немайнового характеру, тому останній повинен  надати до суду документ про сплату судового збору в розмірі 2 481,00 грн.

Натомість, матеріали позовної заяви не містять платіжний документ про сплату позивачем  судового збору.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 2481,00 грн.

З огляду на викладені обставини, суддя встановила, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160-161 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день (частини 1 та 6 ст. 120 КАС України).

Враховуючи, що 12.02.2022 - 13.02.2022 р. є вихідними днями, тому питання про залишення позову без руху вирішено 14.02.2022 року, тобто у перший після них робочий день.

Частиною 2 статті 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху  зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на викладене, позовна заява відповідно до ч.1 ст.169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя -


ухвалила:


Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до  протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали, шляхом надання платіжного документу про сплату судового збору в сумі 2481,00 грн. або документу, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/980/22 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо не оскаржується.



Суддя                                                                                                        В.А. Дубровна  







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація