Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #148505110


Справа № 426/471/22

УХВАЛА




21 лютого 2022 року                                                                        м. Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Бабічева Л.П., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до конкурсної комісії Нижньодуванської селищної ради (адреса місцезнаходження: 92612, Луганська область, Сватівський район, смт. Нижня Дуванка, вул. Каштанова, буд. 79) про визнання порушень проведення конкурсу від 26.01.2022, -


                                               ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулася до Сватівського районного суду Луганської області з адміністративним позовом до конкурсної комісії Нижньодуванської селищної ради про визнання порушень проведення конкурсу від 26.01.2022.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього документи, суд вважає, що справу необхідно передати на розгляд окружному адміністративному суду з таких підстав.

Правила підсудності ґрунтуються на основних засадах судочинства, передбачених ст. 129 Конституції України, засадах цивільного та адміністративного судочинства, а також принципах побудови системи судів загальної та спеціальної юрисдикції. Підсудність виступає процесуальним інститутом, що має велике значення для належного відправлення правосуддя. По кожній справі, незалежно від її категорії, перше питання, яке вирішує суддя, це підсудність.

Встановлення правил підсудності має важливе значення для правильного функціонування судової системи, а також для виконання судами покладених на них завдань і визначення суду, компетентного здійснювати провадження. Підсудність є ефективним засобом, який сприяє тому, щоб конкретна справа розглядалася і вирішувалася судом законним, компетентним, незалежним і неупередженим, як того вимагають ст. 7 Загальної декларації прав людини та ч. 1 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

За допомогою правил про підсудність забезпечується також рівність всіх громадян перед законом і судом (ст. 24 Конституції України). Будучи одним з проявів цієї конституційної засади, чітко встановлена законом підсудність набуває ознак суб`єктивного права людини на законного суддю, тобто права будь-якої людини знати наперед, який саме суд і в якому складі відповідно до закону правомочний здійснювати стосовно нього судове провадження, якщо така необхідність виникне.

Важливість суворого дотримання правил про підсудність доводиться і відповідною практикою Європейського суду з прав людини.

Статтею 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію місцевих загальних судів та окружних адміністративних судів.

Частина 1 ст. 20 КАС України містить вичерпний перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, а тому, виходячи із вимог ч. 1 ст. 20 КАС України, вищезазначена справа не підсудна Сватівському районному суду Луганської області.

Відповідно до ст. 171 ч. 1 п. 4 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Кодекс адміністративного судочинства України не визначає порядок дій суду, якщо адміністративний позов подано з порушенням предметної підсудності. Крім того, ст. 170 КАС України не передбачає можливості відмовити у відкритті провадження, якщо позов поданий з порушенням предметної підсудності.

Керуючись положеннями ч. 6 ст. 7 КАС України, вважаю за необхідне застосувати до правовідносин, що виникли, положення ст. 29 КАС України, яка врегульовує правовідносини у разі подання адміністративного позову з порушенням територіальної підсудності.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.

Отже, в даному випадку, з метою забезпечення права позивача на доступ до суду, слід застосувати аналогію закону з п. 2 ч. 1, ч. 5 ст. 29 КАС України та передати вищевказану справу на розгляд Луганському окружному адміністративному суду.


Керуючись ст.ст. 5, 6, 7, 20, 29, 241, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:


Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до конкурсної комісії Нижньодуванської селищної ради про визнання порушень проведення конкурсу від 26.01.2022 передати на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду, розташованого за адресою: 93402, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, буд. 18.

Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Суддя                                                                                Л.П. Бабічева  











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація