Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1488405561


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


15 жовтня 2024 року              м. Чернігівсправа № 927/961/24


Господарський суд Чернігівської області у складі судді Кузьменко Т.О., перевіривши матеріали позовної заяви № 1889/23 від 10.10.2024

за позовом: Акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго», (код ЄДРПОУ 03357671), вул. Реміснича, буд.55-Б, м. Чернігів, 14000

до відповідача: Менської міської ради Корюківського району Чернігівської області, (код ЄДРПОУ 04061777), вул. Героїв АТО, буд.6, м. Мена, Корюківський р-н, Чернігівської області, 15600

про  стягнення 286577,79 грн.


ВСТАНОВИВ:


Акціонерне товариство «Облтеплокомуненерго» звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Менської міської ради Корюківського району Чернігівської області про стягнення 286577,79 грн заборгованості між вартістю економічно-обґрунтованого тарифу та вартістю фактично застосованого тарифу для населення в опалювальному періоді 2021-2022 роках.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до Рішення Менської міської ради № 650 від 05.11.2021 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії Акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» Менська міська рада взяла на себе зобов`язання відшкодувати різницю між вартістю економічно-обґрунтованого тарифу та вартістю фактично застосованого тарифу для населення в опалювальному періоді 2021-2022 роках, визначивши джерело для відшкодування різниці між такими розмірами – бюджет Менської міської ради, але своє зобов`язання не виконала, що і стало підставою для звернення до суду.

Дослідивши позовну заяву з додатками, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.

Відповідно до  пункту 3 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Зі змісту позовної заяви не можливо встановити, за який саме період проведено розрахунок суми, що підлягає стягненню, та що слугувало безпосередньою підставою такого нарахування.

Водночас, суд зауважує, що обґрунтований розрахунок позовних вимог це такий розрахунок, що містить обчислення, порядок нарахування сум (множення, додавання, нарахування процентів та інше) та підстави такого нарахування, передбачені законом або умовами угоди, відображення проведених оплат тощо.

Відсутність такого розрахунку позбавляє суд можливості перевірити правильність нарахування та є порушенням вимог пункту 3 частини 3  статті 162 ГПК України, а тому позиція позивача щодо суті спору, реалізації права на здійснення нарахувань має бути однозначною та такою, яка б не змушувала суд тлумачити дії та волю сторони з подвійним змістом.

За таких обставин, позивачу слід надати до суду обґрунтований розрахунок суми, що підлягає стягненню, та визначити підставу їх нарахування.

Відповідно до частини 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

У позовній заяві позивач посилається на те, що супровідними листами № 2473/05 від 29.11.2021, № 539/05 від 29.04.2022, № 551/05 від 03.05.2022, №593/05 від 12.05.2022 ним на адресу Менської міської ради разом з розрахунками обсягу відшкодування різниці між вартістю економічно-обґрунтованого тарифу та вартістю фактично застосованого розміру пред`явленого до сплати споживачам за відповідні періоди направлялись і акти прийому-передачі по кожному з цих розрахунків, проте в порушення вимог частини 2 статті 164 ГПК України самі акти позивачем до позовної заяви не додані, у переліку документів, що додаються до позовної заяви, відповідні докази не наведено. Також позивачем не вказано, що копії цих документів не можуть бути подані разом із позовною заявою.

Відповідно до вимог частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Частиною 2 статті 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом надання до суду обґрунтованого розрахунку суми, що стягуються (з зазначенням періоду нарахування та часткових оплат), належним чином засвідчених копії актів прийому-передачі по кожному з періодів, включених у розрахунок нарахувань сум, зазначених позивачем у позові.

Керуючись статтями 162, 163, 164, 172, 174, 234, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд

                                                            ПОСТАНОВИВ:


1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви – 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків із наданням обґрунтованого розрахунку суми, що стягуються (з зазначенням періоду нарахування та часткових оплат), належним чином засвідчених копії актів прийому-передачі по кожному з періодів, включених у розрахунок нарахувань сум, зазначених позивачем у позові.

Надати суду докази направлення іншим учасникам справи документів на усунення недоліків позовної заяви.

4. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 15.10.2024.


          Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.



Суддя                                                                                                                Т.О.Кузьменко

 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація