Судове рішення #14890479

Справа №2-а-938/2011

У К Р А Ї Н А

ЖОВТНЕВИЙ  РАЙОННИЙ  СУД  м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2011 року

          м. Дніпропетровськ

Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська –Шелестов К.О. розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про поновлення строку та стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни, -

ВСТАНОВИВ:

18 січня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, в якому просив, зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу за період з 01 липня 2007 року до 30 листопада 2010 року, поновити пропущений строк звернення до суду. Ухвалою суду було відкрито скорочене провадження у даній справі в межах строку звернення до адміністративного суду, в іншій частині позов було залишено без розгляду.

31 січня 2011 року представник відповідача надав заперечення на позов, в яких зазначено, що позов не підлягає задоволенню, оскільки вимоги чинного законодавства при виплаті пенсії позивачу дотримуються та доплата проводиться в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.  

Судом встановлено, що позивач є особою, на яку поширюється дія абзацу 1 статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», та має статус – «дитини війни».

Статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей  війни" (  2195-15  )  передбачено,  що  дітям  війни пенсії або щомісячне грошове довічне  утримання  чи  державна  соціальна  допомога,  що виплачується   замість   пенсії,   підвищуються  на  30  відсотків  мінімальної пенсії за віком.

Судом встановлено, що відповідач незаконно не нараховував та не виплачував позивачу щомісячну державну соціальну допомогу до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд визнає таку бездіяльність відповідача протиправною та вважає за необхідне зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити позивачу підвищення пенсії в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом свого права.

На підставі викладеного, керуючись ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 6 –11, 71, 99, 1832 КАС України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни за період з 30 травня 2010 року до 30 листопада 2010 року –задовольнити.

Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська в частині нездійснення виплати позивачу ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 30 травня 2010 року до 30 листопада 2010 року –неправомірною.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська провести перерахунок призначеної пенсії позивачу ОСОБА_1 з урахуванням її права на підвищення пенсії на 30 відсотків, згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 30 травня 2010 року до 30 листопада 2010 року та виплатити на користь ОСОБА_1 різницю між перерахованою та фактично виплаченими сумами.          

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя:                                                                                                                                               К.О. Шелестов

  • Номер: 2-а/1509/303/11
  • Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язати його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.07.2011
  • Дата етапу: 08.08.2011
  • Номер: 2-а/1506/2230/11
  • Опис: Про визнання відмови відповідача безпідставною та зобов'язання та виплатити підвищення до пенсії як "Дитині війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.06.2011
  • Дата етапу: 06.09.2011
  • Номер: 2-а/2210/938/11
  • Опис: про визнання причин пропущення строку для звернення до суду поважними, поновлення пропущеного строку нарахувати та виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни та виплачувати її в подальшому
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Летичівський районний суд Хмельницької області
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.04.2011
  • Дата етапу: 07.10.2013
  • Номер:
  • Опис: Про зобов"язання Управління ПФУ України у Володимирецькому районі Рівненської області та Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької райдерадміністрації щодо перерахуноку пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Володимирецький районний суд Рівненської області
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.02.2011
  • Дата етапу: 12.06.2011
  • Номер: 2-а-938/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.03.2011
  • Дата етапу: 06.05.2011
  • Номер: 2-а/1714/1299/11
  • Опис: про визнання дій незаконними та зобовязання субєкта владних повноважень нарахувати та виплатит 30% надбавки до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.09.2011
  • Дата етапу: 09.12.2011
  • Номер: 2-а/1308/938/11
  • Опис: дорахування та виплату пенсії у відповідності до ЗУ "Про соціальний захист дітей"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Жовківський районний суд Львівської області
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.07.2011
  • Дата етапу: 17.10.2013
  • Номер:
  • Опис: про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-938/11
  • Суд: Сквирський районний суд Київської області
  • Суддя: Шелестов К.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.03.2011
  • Дата етапу: 21.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація