№ 2-440/07 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.05.2007р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області в складі головуючого - судді Литвинової Р.А., при секретарі Довбань С.М., з участю сторін : позивача ОСОБА_1, відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вільногірську цивільну справу за позовом
ОСОБА_1до ОСОБА_2про припинення стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_2про припинення стягнення аліментів на її утримання, в якому зазначає, що у відповідності до рішення Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 15.11.2006р. з нього стягуються аліменти на користь відповідачки, яка є його дочкою, на її утримання у розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму. Аліменти призначено в зв'язку з навчанням відповідачки у Вільногірському технікумі Національної металургійної академії України, строк навчання мав закінчуватись 30.06.2009 року.
Згідно з наказом по Вільногірському технікуму №11-У відповідачку з 31.01.2007 року з числа студентів відраховано як таку, що має академічну заборгованість.
Відповідно до вимог законодавства обов'язок батьків утримувати своїх повнолітніх дітей виникає лише у разі продовження дітьми навчання. Тобто, з моменту відрахування дочки з технікуму аліментних зобов'язань щодо її утримання він не має.
Позивач просить визнати відповідачку такою, що втратила право на своє утримання у зв'язку з припиненням навчання у Вільногірському технікумі та в зв'язку з відрахуванням її з навчального закладу та припинити стягнення з нього аліментів з моменту відрахування її з навчального закладу - з 31.01.2007 року.
Відповідачка позов не визнала.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги і пояснив суду, що відповідачка по справі - його дочка - відрахована з технікуму за академічну заборгованість. Він заперечує проти її доводів щодо того, що вона навчається в вечірній школі, оскільки в школі йому повідомили, що вона здала свої документи до школи, але в дійсності її не відвідує. Йому відомо, що в даний час вона проживає з хлопцем.
Позивач вважає, що за даних обставин дочка втратила право на утримання з його боку і просить припинити стягнення з нього аліментів.
Відповідачка суду пояснила, що дійсно в даний час вона в технікумі не навчається, а відвідує вечірню школу. Вона зустрічається з хлопцем, але це не означає, що він повинен її утримувати. Зареєстрована та проживає вона з бабою, отримує пенсію з зв'язку із смертю матері. Вона вважає, що позивач повинен виплачувати аліменти на час навчання в школі, а потім вона буде поступати далі на навчання.
Матеріалами справи встановлено наступне.
Рішенням Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 15.11.2006р. з позивача на користь відповідачки стягуються аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини його заробітку у зв'язку з її навчанням у Вільногірському технікумі, строк закінчення навчання - 30.06.2009 року, що підтверджується його копією (а.с.5).
Як вбачається з копії наказу по технікуму від 31.01.2007р. №11-У, відповідачку ОСОБА_2відраховано з технікуму як таку, що має академічну заборгованість (а.с.6).
Як видно з довідки №17 від 25.04.2007р., відповідачка навчається в 11-6 класі Вільногірської загальноосвітньої школи №1 (а.с.12).
Заслухавши пояснення сторін, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у
-2-
їх сукупності, повно і всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилались як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Згідно з ст.199 СК України якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати до досягнення 23-х років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Як видно з матеріалів справи, на підставі рішення Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 15.11.2006р. з позивача на користь відповідачки стягуються аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини його заробітку у зв'язку з її навчанням у Вільногірському технікумі, строк закінчення навчання - 30.06.2009 року.
Тобто, підставою для стягнення з позивача аліментів на користь відповідачки (його дочки) було навчання саме в технікумі.
Однак, судом встановлено, що за академічну заборгованість відповідачку з технікуму відраховано.
Навчання її в вечірній школі не є підставою для утримання з боку позивача, оскільки це не випливає із змісту вищезгаданого судового рішення, згідно з яким було видано виконавчий лист. Крім того, навчальний рік в школах закінчився.
З врахуванням зазначених обставин позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
У відповідності до ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист цивільного права у разі його порушення.
Ст.16 цього Кодексу містить перелік способів захисту цивільних прав та інтересів, одним з яких є : припинення правовідношення. Звідси випливає, що у разі припинення повнолітньою дочкою позивача навчання, припиняються його зобов'язання по її утриманню. Ст.199 ч.2 Сімейного кодексу України передбачає припинення права на утримання у разі припинення навчання.
Щодо дати, з якої має бути припинено стягнення з позивача аліментів суд приходить до наступних висновків. Позивач вважає, що в даному випадку стягнення аліментів припиняється з моменту відрахування відповідачки з навчального закладу. Однак, з цієї дати воно не може бути припинено, оскільки позивач з даним позовом звернувся лише 27.03.2007р.
За даних обставин стягнення аліментів має бути припинено після набуття рішенням законної сили.
Керуючись ст.ст.212-215 ЦПК України, ст.199 Сімейного Кодексу України,
суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Припинити стягнення аліментів з ОСОБА_1на користь ОСОБА_2, яке провадиться на підставі рішення Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 15.11.2006 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вільногірський міський суд
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної
сили після розгляду справи апеляційним судом.
- Номер: 2-440/2007
- Опис: про ст. аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-440/2007
- Суд: Глухівський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Литвинова Р.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.07.2016
- Дата етапу: 11.07.2016
- Номер: 2-во/608/2/2019
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-440/2007
- Суд: Чортківський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Литвинова Р.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.01.2019
- Дата етапу: 08.01.2019
- Номер:
- Опис: Про визнання частково недієздатним свідоцтва про право власності
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-440/2007
- Суд: Овідіопольський районний суд Одеської області
- Суддя: Литвинова Р.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2006
- Дата етапу: 25.12.2007