№ 2-о-67/07 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.05.2007р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Литвинової Р.А.,
при секретарі Довбань С.М., з участю заявниці ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вільногірську
цивільну справу за заявою ОСОБА_1про встановлення факту, що має
юридичне значення,
ВСТАНОВИВ :
Заявниця ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, в якій зазначає, що 19.11.1996р. вона уклала договір купівлі-продажу АДРЕСА_1. Зазначену квартиру вона купила у ОСОБА_2
Даний договір посвідчено ОСОБА_3- приватним нотаріусом Вільногірського міського нотаріального округу та зареєстровано у реєстрі за № 452. Так як на цей час вона має намір продати вищезазначену квартиру, то вона звернулась до КП «БТІ м.Вільногірська» з проханням видати їй витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно у вигляді АДРЕСА_1
Однак, у видачі витягу їй відмовили, оскільки її прізвище у паспорті вказане як ОСОБА_1, а в правовстановлювальному документі на квартиру, яким є договір купівлі-продажу квартири, її прізвище вказане як ОСОБА_4. Таким чином, виникли розбіжності у написанні її прізвища.
Оскільки приватний нотаріус ОСОБА_3. на цей час вже не здійснює нотаріальну практику у м.Вільногірську, вона не має можливості внести зміни в своє прізвище, вказане в договорі купівлі-продажу квартири, тобто вказати її дійсне прізвище ОСОБА_1, замість прізвища ОСОБА_4, у порядку внесення змін до договору нотаріусом, яким цей договір посвідчено.
Заявниця зазначає, що встановлення факту належності їй, як покупцю, правовстановлювального документа у вигляді договору купівлі-продажу квартири, їй необхідно для отримання витягу із реєстру прав власності на нерухоме майно та подальшого продажу квартири.
Заявниця просить встановити факт належності їй - ОСОБА_1, як покупцю, договору від 19.11.1996р. купівлі-продажу АДРЕСА_1
Заінтересована особа у справі - КП «БТІ м.Вільногірська» повідомила про свою згоду з заявою, просить розглядати справу без участі представника (а.с. 13).
В судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву в повному обсязі, та пояснила суду, що при укладанні договору купівлі-продажу квартири в ньому було невірно зазначено її прізвище, а саме : замість ОСОБА_1 написано ОСОБА_4. Через дану обставину у неї виникають проблеми, їй відмовляють у видачі витягу з реєстру права власності на нерухоме майно, а без цього документа вона не має можливості продати квартиру. Вона просить задовольнити її заяву, оскільки іншим шляхом виправити помилку неможливо.
Матеріалами справи встановлено наступне.
Як вбачається з копії окремої сторінки паспорту заявниці, її прізвище в ньому зазначено - ОСОБА_1 (а.с.5).
В копії договору купівлі-продажу АДРЕСА_1, згідно якого заявниця придбала квартиру, її прізвище зазначено ОСОБА_4 (а.с.6).
-2-
В технічному паспорті на дану квартиру та в договорі про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території від 13.10.1999р. прізвище заявниці також зазначено - ОСОБА_4, що видно з копій названих документів (а.с.7-10).
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 суду показала, що вона дійсно продавала зазначену квартиру заявниці.
Заслухавши пояснення заявниці, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення заяви ОСОБА_1 з наступних підстав.
В паспорті заявниці, що є основним документом громадянина України, який посвідчує його особу, вірно зазначено її прізвище - ОСОБА_1.
У заявниці є в наявності всі документи стосовно придбання неюАДРЕСА_1, а саме : оригінал договору купівлі-продажу квартири від 19.11.1996р., договір від 13.10.1999р., укладений з нею КП «ВО ЖКГ м.Вільногірська» про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території.
Крім того, свідок ОСОБА_2, яка є продавцем зазначеної квартири, підтвердила суду, що дійсно зазначену квартиру у неї купила заявниця - ОСОБА_1
Як пояснила заявниця, встановлення факту належності їй договору купівлі-продажу квартири має для неї юридичне значення, оскільки без цього їй в БТІ відмовляють у видачі витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно (квартиру), що їй необхідно для подальшого продажу квартири.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відсутні перешкоди для задоволення заяви ОСОБА_1
Керуючись ст.ст.234 ч.2 п.5, 235,256,258,259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.
Встановити, що договір купівлі-продажу АДРЕСА_1 посвідчений 19.11.1996р. приватним нотаріусом Вільногірського міського нотаріального округу ОСОБА_3зареєстрований у реєстрі за № 452, належить заявниці - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженці с Добровілля Близнецівського району Харківської області, зареєстрованій за адресою : м. ВільноАДРЕСА_1, і саме вона є стороною по зазначеному договору купівлі-продажу - покупцем.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вільногірський міський суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.