Справа № 2-233/2007
Заочне рішення іменем України
18 травня 2007 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючої- судці Теремецької Н.Ф., при секретарі Воробей М.М., з участю:
позивачаОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Славутичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
УСТАНОВИВ:
5 квітня 2007 року до суду звернувся ОСОБА_1. з позовом, у якому просить визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1
Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що позивач придбав у приватну власність у відповідача ОСОБА_2вищевказане жиле приміщення, що підтверджується договором купівлі-продажу нерухомого майна, нотаріально посвідченного приватним нотаріусом Славутицького міського нотаріального округу Київської області. З 27 вересня 2004 року він уклав договір з КП „ЖКЦ" пор забезпечення житлово-комунальними послугами, у відповідності з яким несе витрати по утриманню своєї квартири. Але до цього часу в його квартирі зареєстрований відповідач, що створює перешкоди у користуванні його приватною власністю у повному обсязі та реалізації прав на неї.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав і просив задовольнити, пославшись на зазначені у позовній заяві обставини.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотання по відкладення розгляду справи до суду не надав, тому за згодою позивача суд ухвалив заочне рішення на підставі наявних доказів у справі.
Позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна, нотаріально посвідченого приватним нотаріусом Славутицького міського нотаріального округу Київської області від 02.03.2004 року, позивач придбав у приватну власність жиле приміщення за адресою: : АДРЕСА_1
Даний договір 3 березня 2004 року був зареєстрований ВП Бюро технічної інвентаризації КП „Агенство з розвитку бізнесу" в Електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно. З того дня позивач є єдиним власником даного жилого приміщення, що підтверджується Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно. На момент розгляду справи в суді за цією адресою зареєстрований відповідач ОСОБА_2., що підтверджується довідкою з місця проживання.
Як вбачається з пояснень позивача, після укладення договору купівлі-продажу він став власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 Після отримання даної квартири у власність він не вступав в договірні відносини з ОСОБА_2. щодо його вселення в цю квартиру та користування нею.
Факт непроживання відповідача у спірній квартирі з березня 2004 року підтверджується актами про непроживання від 05.03.2005 року; 16.04.2006 року; 03.07.2007 року, показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4., ОСОБА_5..
Відповідно до ст. 150 ЖК України громадяни, які мають в приватній власності квартиру, користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися власністю на свій розсуд. Як встановлено судом, відповідач не являється членом сім'ї' позивача, договорів на право користування даним жилим приміщенням позивач з відповідачем не укладав.
Згідно ст. 346 ЦК України право власності припиняється в результаті відчуження власником майна. Договором купівлі-продажу квартири за адресою: АДРЕСА_1, підтверджено, що відповідач ОСОБА_2. продав цю квартиру позивачу ОСОБА_1, тобто втратив право власності на неї, в тому числі і на право користування.
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_2. з дня продажу спірної квартири втратив право власності на неї, а отже і на користування нею.
Судові витрати позивач просив з відповідача не стягувати.
На підставі викладеного, керуючись ст. 209, 213-215, 224-226 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 особою, що втратила право користування жилим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана на протязі 10 днів з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження цього рішення може бути подана до суду протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Славутицький міський суд.
- Номер: 2-і/302/5/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-233/2007
- Суд: Міжгірський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Теремецька Н.Ф.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.12.2017
- Дата етапу: 07.12.2017