Судове рішення #14925642

                                                                                                                                                                       2а-7432-10                                                                                                                                              

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

          

28 січня 2011 року           Кіровський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді:     Ларіної Н.О.,

при секретарі:             Сугань Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВС України в Донецькій області про поновлення пропущеного строку на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до УДАІ ГУМВС України в Донецькій області про поновлення пропущеного строку на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи свої вимоги тим, що 10.11.2010 року відносно нього була винесена постанова по справі про адміністративне правопорушення АН № 738590 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КпАП України та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. З постанови про адміністративне правопорушення вбачається, що 10.11.2010 року приблизно о 11 годині 20 хвилин по пр. Ленінському –вул. Дніпродзержинська в м. Донецьку ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Опель», реєстраційний номер НОМЕР_1, виконав розворот в зоні дії дорожнього знаку 3.24 «Розворот заборонений», чим порушив п.п. 8.4 «в»ПДР України. З даною постановою він не згоден, вважає що вказана постанова не відповідає обставинам справи, оскільки він не розвертався в зоні дії дорожнього знаку, та рухався зі сторони мікрорайону Широкий і не здійснював ніяких маневрів. Строк пропущений ним з поважних причин, в зв’язку з виїздом за межі м. Донецька. Просить суд поновити пропущений ним строк на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення.

Позивач в судове засідання  з’явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був  повідомлений у встановленому законом порядку.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 10.11.2010 року відносно нього була винесена постанова по справі про адміністративне правопорушення АН № 738590 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КпАП України та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. З постанови про адміністративне правопорушення вбачається, що 10.11.2010 року приблизно о 11 годині 20 хвилин по пр. Ленінському –вул. Дніпродзержинська в м. Донецьку ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Опель», реєстраційний номер НОМЕР_1, виконав розворот в зоні дії дорожнього знаку 3.24 «Розворот заборонений», чим порушив п.п. 8.4 «в»ПДР України.

Згідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 КпАП України, тягне за собою накладення штрафу на водія транспортного засобу.

Відповідно до ст. 252 КпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 251 КпАП України, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які  фактичні дані, на підставі яких у встановленому законом порядку визначається наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його скоєнні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються у тому числі, показаннями технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото-та кінозйомки, відеозапису, або засобів фото –та кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм та стандартів, що застосовуються для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Суд доходить висновку про те, що відповідачем без поважних причин не надано докази, які б підтверджували винність позивача у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КпАП України.

З огляду на викладене, оцінюючи надані докази у їх сукупності, суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити, поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, постанову АН № 738590 від 10.11.2010 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн. скасувати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 251, 252 254, 283, 284, 288 КпАП України, ст. ст. 3, 8, 9, 10, 11, 158-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВС України в Донецькій області про поновлення пропущеного строку на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення –задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.

Постанову АН № 738590 від 10.11.2010 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КпАП України, про накладення на ОСОБА_1  адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн. –скасувати.


Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Донецька протягом десяти днів  




Суддя:














  • Номер: 2-аво/591/13/19
  • Опис:
  • Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
  • Номер справи: 2-а-210/11
  • Суд: Зарічний районний суд м. Сум
  • Суддя: Ларіна Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2019
  • Дата етапу: 20.05.2019
  • Номер:
  • Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язати його вчинити певні дії.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-210/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Ларіна Н.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.03.2011
  • Дата етапу: 11.04.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-210/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Ларіна Н.О.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.01.2011
  • Дата етапу: 16.05.2012
  • Номер: 2-а-210/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-210/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Ларіна Н.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.02.2011
  • Дата етапу: 17.02.2011
  • Номер:
  • Опис: про визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та забовязання його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-210/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Ларіна Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.02.2011
  • Дата етапу: 05.04.2011
  • Номер: б/з
  • Опис: визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-210/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Ларіна Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.03.2011
  • Дата етапу: 12.04.2011
  • Номер: 2-а/671/150/2013
  • Опис: про перерахунок пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-210/11
  • Суд: Волочиський районний суд Хмельницької області
  • Суддя: Ларіна Н.О.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.01.2011
  • Дата етапу: 17.09.2012
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація