Справа № 22-а-1044/11 Головуючий у І інстанції Унятицький Д.Є.
Категорія 63 Доповідач у 2 інстанції Савченко
УХВАЛА
Іменем України
28 лютого 2011 року м.Київ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого Даценко Л.М.
суддів Іванової І.В., Савченка С.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі на постанову Бородянського районного суду Київської області від 06.10.2009 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бородянської районної державної адміністрації Київської області, Управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі Київської області, відділу освіти Бородянської районної державної адміністрації Київської області про визнання дій протиправними та зобов»язання виплатити підвищення до пенсії, -
в с т а н о в и л а:
В серпні 2009 р. позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, який мотивував тим, що він є потерпілим 4 категорії від аварії на ЧАЕС, мешкає в зоні посиленого радіоекологічного контролю і відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»як непрацюючий пенсіонер, що мешкає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, має право на підвищення до пенсії у розмірі мінімальної зарплати. Вказував, що відповідач виплачує йому підвищення до пенсії у меншому розмірі ніж встановлено законом, у зв»язку з чим просив визнати такі дії відповідача протиправними та зобов»язати відповідача нарахувати і виплатити підвищення згідно вимог закону за період з 1996-2008 р. в сумі 22885,26 грн.
Постановою Бородянського районного суду Київської області від 06.10.2010 р. позов задоволено частково. Визнано протиправними дії відповідачів щодо відмови позивачу у проведенні доплат та зобов»язано відділ освіти райдержадміністрації нарахувати і виплатити позивачу за період роботи у відділі освіти доплату у розмірі мінімальної зарплати з 10.08.2008 р. по 29.08.2008 р., а після виходу позивача на пенсію зобов’язано УПФ нарахувати і виплатити позивачу підвищення до пенсії у розмірі мінімальної зарплати з 30.08.2008 р. по 31.12.2008 р., відповідно до ст.ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з урахуванням вже проведених виплат. В решті позову відмовлено.
Відповідач УПФ подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині вимог до УПФ і ухвалити нову про відмову в задовленні адміністративного позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Відповідач відділ освіти райдержаміністрації постанову не оскаржує.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Ухвалюючи постанову про зобов»язання УПФ нарахувати і виплатити позивачу підвищення до пенсії, суд обгрунтовував свої висновки тим, що позивач, як непрацюючий пенсіонер, що мешкає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, має право на підвищення до пенсії у розмірі мінімальної зарплати, встановлені законом.
Такі висновки суду є правильними і такими, що відповідають обставинам справи і вимогам закону.
- 2 -
Відповідно до ст.39 вказаного Закону пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території посиленого радіоекологічного контролю підвищуються на одну мінімальну заробітну плату.
Судом встановлено, що позивач мешкає в смт.Бородянка Бородянського району Київської області, яке віднесене законом до території посиленого радіоекологічного контролю, має статус постраждалого від ЧАЕС 4 категорії, перебуває на обліку в управлінні ПФУ і отримує пенсію за віком. Відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»позивач як непрацюючий пенсіонер, що мешкає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, має право на підвищення до пенсії у розмірі мінімальної зарплати. Проте вказані доплати до пенсії виплачувалася позивачу у 2008 р. на підставі постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 р. в значно меншому розмірі в твердій грошовій сумі, що є порушенням його прав.
Враховуючи наведене, суд обгрунтовано задоволив позов в цій частині.
Доводи апеляційної скарги про необхідність застосування до спірних правовідносин постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 р. необгрунтовані, поскільки зазначеною постановою встановлено розміри підвищення до пенсії в твердій грошовій сумі, що суперечить ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якими встановлено розмір підвищення у кратному мінімальному заробітку. В даному випадку мають враховуватися засади пріорітетності Законів України над урядовими нормативними актами.
Інші заперечння апеляційної скарги не грунтуються на доказах та не спростовують висновків суду першої інстанції.
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції відповідає обставинам справи, ухвалена з дотриманням норм матеріального і процесуального права і не може бути скасована з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205 КАС України, колегія судів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі Київської області відхилити.
Постанову Бородянського районного суду Київської області від 06.10.2010 р. залишити без змін.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку визначеному ч.5 ст.254 КАС України.
Ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту набрання законної сили.
Головуючий : _________________
Судді : _________________ ________________