ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ СКОРОЧЕНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
04 травня 2011 року Справа № 2a-0870/2917/11
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., перевіривши матеріали адміністративного позову за позовною заявою Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України
ВСТАНОВИВ:
29 квітня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції Запорізької області (далі іменується - позивач) до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі іменується - відповідач) про припинення підприємницької діяльності відповідача (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з п.п. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб’єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та повинен розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судам. Позивачем дотриманий, передбачений ст. 99 КАС України, строк звернення до адміністративного суду.
За приписами п. 3 ч. 1 ст. 183-2 КАС України справи щодо припинення за зверненням суб’єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб – підприємців у випадках, передбачених законом, розглядаються судом в порядку скороченого провадження.
Таким чином, підстави для залишення позовної заяви без розгляду, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
З огляду на зміст позовних вимог, суд дійшов висновку про відсутність необхідності у залученні виконавчого комітету Мелітопольської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, оскільки рішення у даній справі не може вплинути на його права, свободи, інтереси або обов’язки.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 107, 160, 165, 183-2 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити скорочене провадження у справі №2а-0870/2917/11 за позовом Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
2. Справа розглядатиметься одноособово суддею Недашківською Катериною Михайлівною без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
3. Фізичній особі – підприємцю ОСОБА_1 необхідно у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали подати до суду заперечення проти позову та докази на їх обґрунтування або заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі. Заперечення проти адміністративного позову або заява про визнання адміністративного позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
4. У разі неподання у встановлений строк заперечень проти адміністративного позову, справа буде розглянута на підставі наявних у ній матеріалів не пізніше трьох днів з дня закінчення строку для подання заперечень.
5. Копію цієї ухвали надіслати сторонам по справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя К.М.Недашківська