Судове рішення #14929984

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

                                                    

          Справа № 22а-20541/11                                                            Головуючий в 1-й інстанції

Категорія № 10.2.4 (1)                                                                 суддя –Павловський Д.П.

                                                                                                  Суддя-доповідач -  Зубакова В.П.

УХВАЛА

Іменем України

                              

            23 березня 2011 року                                                                        м. Кривий Ріг

          Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:

                    головуючого  судді –Зубакової В.П.,

суддів –Остапенко В.О., Неклеси В.І.,

при секретарі Бондаренко І.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі апеляційну скаргу позивачки ОСОБА_2 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області , Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов"язання вчинити певні дії.

          Особи, які беруть участь у розгляді справи:

позивачка  ОСОБА_2, -

В С Т А Н О В И Л А:

05 серпня 2008р. ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу та просила зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу здійснити перерахунок її пенсійного забезпечення із застосуванням коефіцієнту заробітної плати 5,76225 з 01.01.2008р., зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу здійснити виплату різниці по пенсії, яка виникла у зв'язку із застосуванням коефіцієнту 3,19158.

Позовні вимоги обгрунтовано тим, що позивач є пенсіонером та ветераном праці, а також має статус «дитина війни». її стаж складає 34 роки 10 місяців 22 дні. Заробітна плата при виході на пенсію розрахована за період з 01.03.1998р. по 29.02.2000р., відповідно коефіцієнт заробітної плати склав 5,76225.

У 2006 році вона відпрацювала 1 місяць і їй був зроблений перерахунок пенсії за «новою формулою». Заробітна плата для розрахунку взята за 5 років з 01.01.1986р. по 31.12.1990р. та з 01.07.2000р. по 30.06.2001р., з 01.06.2006р. по 31.06.2006р., індивідуальний коефіцієнт заробітної плати склав 3,19158.

Тобто для обчислення пенсійного забезпечення існує два варіанти. При проведенні перерахунку згідно чинного законодавства, ним надається альтернатива: коефіцієнт заробітної плати 5,76225 або коефіцієнт заробітної плати 3,19158. Пенсійним фондом було обране обчислення пенсійного забезпечення з використанням коефіцієнту 3,19158, але у відповідності до ч. 1 ст.43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок пенсій призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше. Згідно до ч.2 цієї ж статті, для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата, з якої було раніше обчислено пенсію, за документами наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера заробітна плата за період, передбачений абзацом першим частини першої ст.40 цього Закону.

Для з'ясування обставин даної справи вона звернулася до ГУПФУ у Дніпропетровській області, та отримала відповідь де зазначено, що оскільки нею використано право проведення перерахунку пенсії відповідно до ст.42, перерахунок пенсії з 01.01.2008р. проводився із урахуванням коефіцієнту зарплати, який було застосовано при попередньому перерахунку 3,19158. Підстав для врахування коефіцієнта 5,76225 немає.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 липня 2009 року в задоволенні позову  ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області , Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов"язання вчинити певні дії  відмовлено.

В апеляційній скарзі позивачка просить  скасувати постанову суду та ухвалити нову постанову про задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що судом не було з`ясовано чому саме відповідач не може примінити коефіціент 5,76225 та продовжує нараховувати пенсію з коефіцієнтом 3, 19158; постанова  перевантажена розрахунками, які не мають суттєвого значення для вирішення справи.

Крім того, судом порушено норми процесуального закону та не направлено копію постанови у встановлений строк.

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України №2748-VI «Про внесення  змін до розділу ХІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про судоустрій і статус суддів»щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами», який набрав чинності  з 30 грудня 2010 року, яким зокрема встановлюється, що апеляційні скарги щодо спорів, які подані до апеляційних судів до дня набрання чинності Законом України  від 02.12.2010р. №2748 «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про судоустрій і статус суддів»щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами»в порядку цивільного судочинства, та апеляційні скарги, передані відповідним апеляційним судам згідно з пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 18.02.2010р. №1691—VІ  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», провадження за якими не відкрито, розглядаються цими апеляційними судами у порядку адміністративного судочинства.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду, в межах доводів  позовної заяви та апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга позивачки підлягає залишенню без задоволення , з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачка є пенсіонером та ветераном праці, а також має статус «дитина війни», перебуває на обліку в УПФУ Центрально-Міського району м.Кривого Рогу.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з відсутності підстав для обчислення пенсії з 01.01.2008 року з урахуванням коефіцієнта заробітної плати, що застосовувалася при попередніх перерахунках пенсії.

Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції з наступних підстав.

Пунктом 2 статті 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 Закону.

Абзацом першим частини першої статті 40 Закону передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року.

06 липня 2006 року позивач звернулася до управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу із заявою для перерахунку пенсії з наданням додаткового стажу та зробити перерахунок з більшої заробітної плати.

З 01 січня 2008 року, відповідно до Закону України "Про Державний Бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", розрахунок пенсії проведено з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу - 1,2 % та виходячи із розміру прожиткового мінімуму 470 грн. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії визначається шляхом множення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України (928,81 грн.) та індивідуальний коефіцієнт заробітку при останньому перерахунку пенсії -3,915158.

Оскільки, позивачем в 2006 році було використане право на проведення перерахунку пенсії відповідно до статті 42 Закону, перерахунок пенсії з 01.01.2008р. проводився з урахуванням коефіцієнту заробітної плати, який було застосовано при попередньому перерахунку, а саме 3,19158, що спростовує доводи апеляційної скарги в цій частині.

Відповідно до статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії із заробітної плати, з якої було обчислена пенсія, або, за бажанням пенсіонера, із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в статті 40 Закону (за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000р., незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000р. - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку).

За таких обставин, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги правильності висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –залишенню без змін відповідно до ст. 200 КАС України.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу позивачки ОСОБА_2 - залишити без задоволення.

          Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 липня 2009 року  залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.


Головуючий: (підпис)

Судді: (підписи)

Згідно з оригіналом.

Суддя-доповідач:                                                    В.П.Зубакова                                                                      


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація