Справа № 1-158
2007 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“ 15 “ жовтня 2007 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді Поліщук В.В.,
при секретарі Зеленко О.І.,
з участю прокурора Медвідь В.А.,
захисника - адвоката ОСОБА_2
потерпілої ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Гайвороні справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя с. Долинівка, АДРЕСА_1 Гайворонського району Кіровоградської області, українець, громадянин України, освіта середня, не одружений, не працює, не судимий
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 вчинив таємне викрадення чужого майна (крадіжку) поєднану з проникненням у приміщення.
Злочин скоєно за слідуючих обставин.
12 серпня 2007 року близько 01 год. 00 хв. в с. Долинівка Гайворонського району ОСОБА_1 вийшов з бару і направився до себе додому, коли проходив біля подвір”я громадянки ОСОБА_3, що по вул.АДРЕСА_2 зайшов на подвір”я та шляхом злому замка таємно проник в приміщення літньої кухні ОСОБА_3 звідки викрав два повних балони з газом пропан-бутан та посуд з кольорових металів, а саме, алюмінієву каструлю на 5 літрів з кришкою, дві алюмінієві сковорідки, алімінієвий друшляк та чугунну гусятницю, чим завдав потерпілій матеріальної шкоди ща загальну суму 722 гривні. Викраденим ОСОБА_1 розпорядився на власний розсуд.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним і пояснив, що 11 серпня 2007 року вночі відкрив викруткою двері літньої кухні ОСОБА_3 в с. Долинівка Гайворонського району з літньої кухні викрав 2 газових балона з газом, дві сковорідки, гусятницю, каструлю та друшлак. Все переніс до себе додому. Балони продав, а все інше здав у металобрухт. За балони отримав 70 гривень, а за посуд 60 гривень.
Згідно ч. 3 ст. 299 КПК України суд не вникав в оцінку інших доказів, оскільки ніхто з учасників процесу їх не оспорював як і обставини справи.
Враховуючи викладене, суд вважає, що дії підсудного слід кваліфікувати за ч. 3 ст. 185 КК України, як крадіжку поєднану з проникненням у приміщення, оскільки він викрав майно потерпілої ОСОБА_3 з літньої кухні.
Підсудний скоїв тяжкий злочин, але вперше.
За місцем проживання характеризується позитивно.
Розкаявся у скоєному, сприяв розкриттю злочину, відшкодував збитки, що суд визнає за обставини, що пом”якшують покарання.
Обставиною, що обтяжує покарання є вчинення злочину проти особи похилого віку.
При таких обставинах суд вважає можливим призначити покарання, що не пов”язане з реальним позбавленням волі, а застосувати до ОСОБА_1 ст. 75 КК України, оскільки його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,-
З А С У Д И В :
Визнати винним і призначити покарання ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 185 КК України 3 роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання у вигляді позбавлення волі. Призначити іспитовий строк один рік.
Згідно ст. 76 ч. 1 КК України покласти на засудженого такі обов'язки:
1. Не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу
кримінально-виконавчої системи.
2. Повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання,
роботи або навчання.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Речові докази: дві алюмінієві сковорідки, алюмінієвий друшляк, алюмінієву каструлю на 5 літрів з кришкою, чугунну гусятницю залишити потерпілій ОСОБА_3 як власнику.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Гайворонський районний суд.
Суддя В.В. Поліщук