Справа № 2а-0770/1322/11
Код - 13
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
28 квітня 2011 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши матеріали позовної заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Рахівському районі до Відкритого акціонерного товариства "Закарпатський арматурний завод", голови ліквідаційної комісії ВАТ "Закарпатський арматурний завод" Савчук І. В. про визнання кредиторських вимог, -
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Рахівському районі звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Закарпатський арматурний завод", голови ліквідаційної комісії ВАТ "Закарпатський арматурний завод" Савчук І. В. про визнання кредиторських вимог.
Згідно ч.2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі суд прийшов до висновку про те, що у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити з огляду на такі підстави.
Ст. 17 КАС України передбачає виключне коло правовідносин на які поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Вирішення питання щодо визнання кредиторських вимог, виходячи з положень ст. 17 КАС України до підвідомчості адміністративних судів не відноситься. Відповідно до п.2 ч.1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України розгляд справ про банкрутство належить до підвідомчості господарських судів.
Таким чином, позовні вимоги не підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. У відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Рахівському районі до Відкритого акціонерного товариства "Закарпатський арматурний завод", голови ліквідаційної комісії ВАТ "Закарпатський арматурний завод" Савчук І. В. про визнання кредиторських вимог - відмовити.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
3. Роз’яснити позивачеві, що в силу ч.5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Ващилін Р. О.