Справа № 2-1082/2007 р.
Р І Ш Е Н НЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2007 року Немирівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Рибчинського В.П.
при секретарі Горбенко Л.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вовчоцької сільської ради Немирівського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно ,-
В С Т А Н О В И В:
10.12.2007 року ОСОБА_1 з цією позовною заявою звернулася до суду. В якій просить суд визначити її додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті сестри ОСОБА_2, яка проживала в с. Вовчок , Немирівського району, Вінницької області, визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 2,1035 га, розташовану в с. Вовчок, Немирівського району, Вінницької області вартістю 25318 грн., а також право власності на майновий пай КСП «світанок», реорганізованого в СВК «Світанок» с. Вовчок, Немирівського району, Вінницької області в розмірі 1360 грн., які належали ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати за нею право власності на грошові вклади зі всіма відсотками і компенсаційними нарахуваннями, які належали померлій ОСОБА_2, і зберігаються в Брацлавській філії Немирівського відділення Ощадбанку України № 2929/034 на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, в Чуківській філії Немирівського відділення Немирівського відділення Ощадбанку України № 2929/037 на рахункуНОМЕР_3, зобов»язати Немирівську районну державну адміністрацію видати державний акт на право власності на земельну ділянку (пай) та Вовчоцьку сільську раду - майновий сертифікат на її ім»я.
Посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її сестра ОСОБА_2. Після її смерті в с. Вовчок Немирівського району відкрилась спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 2,1035 га, розташованої в с. Вовчок, Немирівського району, Вінницької області вартістю 25318 грн., майнового паю в майні СВК «Світанок» с. Вовчок, Немирівського району, Вінницької області в розмірі 1360 грн., грошового вкладу зі всіма відсотками і компенсаційними нарахуваннями. Спадкоємницею за законом на майно спадкодавиці є вона. Інших спадкоємців немає.
Зараз у неї виникла необхідність оформити свідоцтво про право на спадщину за законом нотаріально, але зробити це вона немає можливості, оскільки після смерті сестри вона фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, а саме у неї на руках залишились правовстановлюючі документи.
Їй не було відомо, що з 1 січня 2004 року вступив в дію новий ЦК України відповідно до якого протягом 6 місяців вона повинна була подати заяву про прийняття спадщини, а також вона людина похилого віку, часто хворіє та не змогла вчасно подати заяву про прийняття спадщини.
Позивачка в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Представник відповідача в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги визнала повністю, не заперечувала стосовно їх задоволення.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.
Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Приймаючи до уваги те, що в попередньому судовому засіданні встановлено, що позивачка після смерті її сестри є єдиною спадкоємницею за законом, спадщину вона прийняла шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном, про те, що з 1 січня 2004 року вступив в дію новий ЦК України відповідно до якого протягом 6 місяців вона повинна була подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори вона не знала, а також вона людина похилого віку, часто хворіє, позовні вимоги вона підтримала, представник відповідача позовні вимоги визнала, внаслідок задоволення позову права і законні інтереси сторін порушені не будуть, а тому суд вважає, що вона пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини та приходить до висновку, що її слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини та визнати за нею право власності на земельну ділянку, майновий пай та грошові вклади зі всіма відсотками і компенсаційними нарахуваннями, які належали померлій ОСОБА_2.
Керуючись ст.ст. 328, 392,1258, 1262, 1272, 1296 ЦК України та ст. ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк до 15 лютого 2008 року для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті сестри ОСОБА_2, яка проживала в с. Вовчок , Немирівського району, Вінницької області
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,1035 га, розташовану в с. Вовчок, Немирівського району, Вінницької області вартістю 25318 грн., а також право власності на майновий пай КСП «Світанок», реорганізованого в СВК «Світанок» с. Вовчок, Немирівського району, Вінницької області в розмірі 1360 грн., які належали ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1, Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошові вклади зі всіма відсотками і компенсаційними нарахуваннями, які належали померлій ОСОБА_2, і зберігаються в Брацлавській філії Немирівського відділення Ощадбанку України № 2929/034 на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, в Чуківській філії Немирівського відділення Немирівського відділення Ощадбанку України № 2929/037 на рахунку НОМЕР_3.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: