Справа № 2-1077/2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня 2007 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді Рибчинського В.П.
при секретарі Горбенко Л.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Немирівської міської ради про визнання права власності на самочинно збудовані споруди,-
В С Т А Н О В И В:
06.12.2007 року позивач звернувся до суду з цією позовною заявою, в якій просить суд визнати за ним право власності на житловий будинок, позначений у технічному паспорті літерою «А», загальною площею 81,2 кв.м., і на літню кухню, позначену у технічному паспорті літерою «Г», яка переобладнана із старого житлового будинку, які розташовані за адресою : АДРЕСА_1 , м. Немирів, Вінницької області.
Вказавши, що 06.08.1996 року він купив у ОСОБА_2 одноповерховий, дерев»яно - валькований, обкладений цеглою житловий будинок, житловою площею 12,94 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , м. Немирів, Вінницької області. До складу житлового будинку входила житлова прибудова із цегли «А-1» і споруди № 1-2. Даний договір купівлі - продажу був посвідчений нотаріально.
Відповідно до рішення 13 сесії 4 скликання Немирівської міської ради від 26 березня 2004 року йому було надано у приватну власність земельну ділянку, розміром 0,10 га. для обслуговування житлового будинку на якій знаходиться куплений ним житловий будинок з прибудовами та спорудами та земельну ділянку розміром 0,0538 га. для ведення особистого селянського господарства, які розташовані за адресою : АДРЕСА_1 , м. Немирів, Вінницької області.
З метою розширення займаної його сім»єю житлової площі , оскільки 12,94 кв.м. житлової площі для його сім»ї, яка складається із трьох осіб явно недостатньо, з власних будівельних матеріалів, на виділеній йому земельній ділянці він побудував в 2005 році житловий будинок із цегли загальною площею 81,2 кв.м. і зробив часткову реконструкцію купленого старого житлового будинку на літню кухню.
Відповідно до довідки - характеристики, виданої КП «Тульчинське МБТІ» від 02.11.2007 року, загальна вартість самочинно збудованих приміщень становить 96456 грн.
Так як оформлення проектно - кошторисної документації потребувало значних коштів та часу, то вказане будівництво він здійснив без отримання відповідних дозволів та розробки проектно - кошторисної документації.
Побудований ним житловий будинок знаходиться на земельних ділянках , які належать йому на праві приватної власності, розташування будинку відповідає всім технічним нормам і конструкція будинку не порушує права сусідів чи інших осіб.
Позивач в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Представник відповідача Подзігун Є.П. в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги визнала повністю пояснила, що не заперечує, щоб за позивачем було визнано право власності на самочинно побудовані споруди.
Суд, заслухавши пояснення сторін вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.
Зазначені правовідносини регулюються ч. 1, 2, 3, 5 ст. 376 ЦК України, де вказано, що житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Приймаючи до уваги те, що в попередньому судовому засіданні встановлено, що позивачем самочинно було побудовано вищевказані будівлі на земельній ділянці, яка належить йому на підставі державного акту на право власності на землю, позивач позовні вимоги підтримав, представник відповідача позовні вимоги визнала, внаслідок задоволення позову права і законні інтереси сторін та інших осіб порушені не будуть , а тому позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.376, 392 ЦК України та ст. ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, позначений у технічному паспорті літерою «А», загальною площею 81,2 кв.м. і на літню кухню, позначену у технічному паспорті літерою «Г», яка переобладнана із старого житлового будинку, які розташовані за адресою : АДРЕСА_1 , м. Немирів, Вінницької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: (підпис)
Згідно оригіналу
Голова Немирівського
районного суду В.П. Рибчинський