Судове рішення #14954205

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області



Справа №  2-а-3308/11

 

П О С Т А Н О В А

Іменем  України


01.04.2011 р.

Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області  Порощук  Петро  Петрович    розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Жмеринка справу за адміністративним позовом     ОСОБА_1    до  ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Жмеринському районі   про перерахунок пенсії дітям війни

В С Т А Н О В И В:

Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає вимогам, встановленим ст.106 КАС України; її належить розглядати в порядку адміністративного судочинства в скороченому провадженні, і вона підсудна Жмеринському міськрайонному суду.

Немає  підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.

Позивачка просить: поновити строк звернення до суду; визнати протиправними дії та бездіяльність ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Жмеринському районі Вінницької області, щодо відмови в перерахунку їй щомісячної державної соціальної допомоги згідно зі ст..6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком; зобов’язати відповідача ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Жмеринському районі Вінницької області провести перерахунок призначених, згідно зі ст.. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком із розрахунку прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян та виплатити їй недоплачені, як дитині війни, суми щомісячної державної соціальної допомоги за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року до дати набрання сили Рішення суду згідно позову; зобов’язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Жмеринському районі Вінницької області здійснити їй нарахування та виплачувати щомісячно доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком із розрахунку прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян з 01 березня 2011 року з наступним перерахунком її згідно змін чинного законодавства в разі встановлення нових розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

  В адміністративному позові позивачка також зазначила, що пропустила строк звернення до адміністративного суду, оскільки про належні їй, як дитині війни виплати вона дізналася у вересні 2010 року, коли це питання стали широко висвітлювати у засобах масової інформації  та одна з її знайомих повідомила про отримання коштів за рішенням суду, крім того вона була впевнена, що відповідач, як суб’єкт владних повноважень, нараховує та виплачує їй пенсію згідно чинного законодавства.

  Позов направлений позивачкою поштою 08.03.2011року до адміністративного суду надійшов 01.04.2011 року, у той час як Рішення Конституційний судом України № 6-рп було прийнято 09.07.2007 року та оприлюднене у передбаченому законом порядку (шляхом його публікації в Офіційному віснику України 27.07.2007 року).

Однак, позивачка  про порушення свого права, якщо вона вважала його порушеним, повинна була дізнатися при виплаті їй відповідачем щомісячної пенсії з 2007 року та вищезазначені причини не можуть бути визнані поважними причинами для поновлення строку для звернення до адміністративного суду, позаяк закони, нормативно – правові акти  та судові рішення – є доступними для ознайомлення всім громадянам, а можливість обізнаності людини про те чи інше положення законодавства залежить виключно від бажання самої людини.

Будь –яких інших підстав для поновлення строку звернення до суду позивачкою не наведено та не доведено тому вважаю, що підстав для поновлення позивачці строку звернення до адміністративного суду немає, оскільки вищезазначені причини пропуску такого звернення є необґрунтованими.

Ч. 2 ст.99 КАС України встановлює шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів.

Позивачка звернулась до суду 08.03.2011 р. Шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється з 08.09.2010 р.

Тому скорочене провадження слід відкрити в межах данного строку звернення до суду, а позов в іншій частині залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 104, 105, 106, 107, 183-2 КАС України,  

ПОСТАНОВИВ:

      Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Жмеринському районі Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії за період з 08 вересня 2010 року.

Позов в частині зобов’язання провести перерахунок невиплаченої пенсії з 09.07.2007 року по 07.09.2010 року залишити без розгляду.

Направити відповідачеві копію даної ухвали, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів і роз’яснити право подання на протязі десяти днів з моменту отримання даної ухвали заперечень проти позову та необхідних документів, або заяви про визнання позову, які повинні бути подані у встановлений строк безпосередньо до канцелярії суду.

Роз’яснити відповідачеві, що відповідно до ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Справа буде розглянута  суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику сторін протягом таких строків: не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову; не пізніше трьох днів з дня закінчення строку-10 днів з дня отримання відповідачем ухвали, якщо до суду не було подано заперечення відповідача; не пізніше п’яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Ухвала може бути оскаржена в частині залишення позову без розгляду до Вінницького   апеляційного адміністративного суду на протязі п’яти днів з моменту її отримання через Жмеринський міськрайонний суд.

   


Суддя жмеринського міськрайонного суду

Вінницької області    ОСОБА_3


  • Номер:
  • Опис: про нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги, дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3308/11
  • Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
  • Суддя: Порощук П.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.04.2011
  • Дата етапу: 05.05.2011
  • Номер: 2-а/2303/81/11
  • Опис: Про визннання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3308/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Порощук П.П.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.05.2011
  • Дата етапу: 27.09.2012
  • Номер: 2-а-3308/2011
  • Опис: про зобов"язання перерахувати та виплатити щомісячну надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3308/11
  • Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Порощук П.П.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.07.2011
  • Дата етапу: 10.08.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація