Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #149561393



Справа № 617/302/22

Провадження № 3/617/97/22


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И




        21 лютого 2022 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді Глоби М.М.,

за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Вовчанську Харківської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з відділу поліції № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вовчанська, Харківської області, громадянина України, освіта не повна загальна середня, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , 

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,


В С Т А Н О В И В:


10.02.2022  року о 17 год. 10 хв.  ОСОБА_1  заходячись за адресою:  АДРЕСА_2 , вчинив домашнє насильство фізичного характеру, що не спричинило тілесних ушкоджень відносно рідної сестри  ОСОБА_2 , а саме, наніс один удар рукою в область її обличчя,  внаслідок чого могла бути завдана шкода її фізичному здоров`ю.


Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення діяння фізичного характеру, внаслідок чого могла бути завдана шкода фізичному здоров`ю потерпілої.


Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.


Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.


Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.


Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.


Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у фактично скоєному визнав у повному обсязі, щиро розкаявся, пояснивши, що дійсно 10.02.2022 року о 17 год. 10 хв. він заходився за адресою: АДРЕСА_2 , в ході сварки з сестрою ОСОБА_2 наніс один удар рукою в область її обличчя.


Крім пояснень ОСОБА_1 його вина підтверджується наступним.


Даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 707619 від 11.02.2022 року, відповідно до якого 10.02.2022  року о 17 год. 10 хв.  ОСОБА_1  заходячись за адресою:  АДРЕСА_2 , вчинив домашнє насильство фізичного характеру, що не спричинило тілесних ушкоджень відносно рідної сестри  ОСОБА_2 , а саме, наніс один удар рукою в область її обличчя,  внаслідок чого могла бути завдана шкода її фізичному здоров`ю.


Даними копії протоколу прийняття заяви ОСОБА_2 про кримінальне правопорушення та іншу подію від 10.02.2022 року, згідно якої вона звернулась до правоохоронного органу із заявою в якій просила прийняти заходи до ОСОБА_1 , який вчинив сварку та вдарив її .


Відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП настає у разі вчинення особою домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.


Крім того, згідно ст. 1 Закону України «Про попередження насильства в сім`ї» від 15.11.2001 року, під насильством в сім`ї слід вважати будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім`ї по відношенню до іншого члена сім`ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім`ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров`ю. Психологічне насильство в сім`ї це насильство, пов`язане з дією одного члена сім`ї на психіку іншого члена сім`ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими спеціально спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдатися або завдається шкода психічному здоров`ю.


Таким чином, наявність переконливих, чітких, узгоджених між собою належних та допустимих доказів, не залишають сумнівів щодо доведеності вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.


Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 суд, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 34 КУпАП, визнає щире розкаяння винного.


Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.


У статті 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».


Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.


У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16.10.2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 09.06.2005 року), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24.03.2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».


Таким чином, при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, наявність обставини, яка пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 173-2 КупАП у виді громадських робіт на строк 30 годин, що є достатньою мірою відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення.


Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 496 грн. 20 коп. судового збору на користь держави.


На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, ч. 1 ст. 173-2, 276, 279, 283-285 КУпАП, суд –

П О С Т А Н О В И В:


Накласти на ОСОБА_1 , на підставі ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 30 (тридцять) годин.


Строк відбування стягнення рахувати з початку (дня) відбування ОСОБА_1 громадських робіт.


       Стягнути з  ОСОБА_1 496 грн. 20 коп. судового збору на користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за  ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача:  Казначейство України (ЕАП),  рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001,  код класифікації доходів бюджету: 22030106).


       Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.




Суддя –



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація