Судове рішення #14978979

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 11 травня 2011 року   14:30                                    Справа №  2а-0870/2463/11

 Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовною заявою  Державної податкової інспекції у Приморському районі Запорізької області

до                                      Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про                                    припинення підприємницької діяльності,

                                                   ВСТАНОВИВ:

18.04.2011 Державна податкова інспекція у Приморському районі Запорізької області (далі по тексту – позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту – відповідач), в якому просить припинити підприємницьку діяльність відповідача.

Ухвалою суду від 20.04.2011 відкрито скорочене провадження у справі.

Зазначена ухвала направлена відповідачу та отримана ним 23.04.2011, про що свідчить відмітка в повідомленні про вручення поштової кореспонденції.

Станом на 11.05.2011 до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову.

За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований Приморською районної державною адміністрацією Запорізької області 22.05.2002 як фізична особа – підприємець.

Згідно акту Державної податкової інспекції у Приморському районі Запорізької області № 31/1710 від 11.02.2011 «Про результати перевірки СГД – фізичної особи ОСОБА_1 з питання дотримання податкового законодавства», відповідачем податкова звітність до органів державної податкової служби не надавалась з 4 кварталу 2008 року. Заборгованість по податковим платежам перед бюджетом та державними цільовими фондами у відповідача відсутня, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Приморському районі Запорізької області б/н від 11.02.2011 року про розрахунки з бюджетом.

Відповідно до п.п. 16.1.3 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п.п. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, у випадках, встановлених законом, звертатись до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб’єктів господарювання.

За правилами ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 №755-IV підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Судом встановлено, що відповідачем податкова звітність не надавалась до органів державної податкової служби більше року, а саме з 4 кварталу 2008 року.

Таким чином суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 –12, 14, 86, 158 –162, 1832 КАС України, суд

                                                        ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Приморському районі Запорізької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.



Суддя                                                                                           Ю.П.Бойченко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація