Судове рішення #1498266
Справа №2-799/2007

Справа №2-799/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

3 травня 2007 р.                                                                                     м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:

головуючий суддя                                  Ситенко А.І.

при секретарі                                      Анісімовій Є.С.

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,

ВСТАНОВИВ:

23 квітня 2007 р. ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення боргу, мотивуючи позовні вимоги тим, що відповідач відмовляється у добровільному порядку повертати позичену суму грошей.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3., яка діє на підставі довіреності, підтримала заявлені позовні вимоги, на обгрунтування яких зазначила, що 30 січня 1996 року ОСОБА_1 позичив відповідачу гроші у сумі 6000 доларів США. Строк повернення позики був зазначений по першій вимозі позикодавця. За умовами укладеного правочину він передав відповідачу вказану суму грошей, про що відповідач склав письмову розписку на підтвердження укладення договору позики. Відповідач на теперішній час не повернув суму позики. Посилаючись на вказані обставини, просила суд стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму боргу в еквіваленті ЗЗООО грн. за курсом Національного банку України на час прийняття судового рішення. Інших матеріальних претензій за даним договором позивач до ОСОБА_2 не має.

Відповідач ОСОБА_2позовні вимоги визнав повністю, пояснивши, що 30 січня 1996 року для придбання квартири АДРЕСА_1 позичив у ОСОБА_1, який є його рідним братом, гроші в сумі 6000 доларів США. В той самий день він отримав названу суму грошей та власноручно склав розписку про їх отримання. У зв'язку з тяжким матеріальним становищем не зміг повернути брату суму боргу по першій його вимозі.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України ) встановив наступне.

30 січня 1996 року між ОСОБА_1. і ОСОБА_2 був укладений договір позики грошей у сумі 6000 доларів США, на строк до першої вимоги позивача. На виконання договору, у той же день ОСОБА_1 передав відповідачу гроші в сумі 6000 доларів США, про що ОСОБА_2власноручно склав письмову розписку щодо отримання цієї суми грошей, вказавши їх цільове призначення - придбання квартири АДРЕСА_1.

Відповідно до ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність іншій стороні (позичальникові) гроші або інші речі, визначені певними родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду й такої ж якості.

Договір позики вважається укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Згідно з положеннями ст. 1047 ЦК України, договір позики на суму не менш чим у десять разів перевищуючу встановлений законом розмір неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян повинен бути укладений у письмовій формі. На підтвердження укладання договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Оригінал розписки про отримання грошей, наданий представником позивача досліджений в судовому засіданні, будь-яких відомостей про повернення боргу в повному або частковому обсязі на ній не зазначено.

Правилами ст. 1049 ЦК України закріплений обов'язок позичальника повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до вимог статті 30 ЦПК України відповідачем ОСОБА_2 суду не надано достовірних доказів про повернення ним позикодавцеві ОСОБА_1. коштів у розмірі 33000 грн.

Оскільки договір позики є окремим видом зобов'язання, то у відповідності зі статтями 526 і 527 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений строк. Боржник зобов'язаний

 

2

виконати свої зобов'язання, а кредитор - прийняти їхнє виконання особисто, якщо інше не випливає із суті зобов'язання, звичаїв ділового обороту або інших вимог, які звичайно висуваються.

Відповідно до довідки ВАТ Кредитний банк „Надра" вбачається, що курс української гривні до долару США, встановлений Національним банком України станом на 24 квітня 2007 року, становить: 1 долар США - 5,05 грн., тому сума 6000 доларів США (умовних одиниць) в перерахування на українську гривню складає - 33000 грн.

За таких обставин, оцінюючи надані в силу положень ст. 60 ЦПК України докази в їхній сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно з положеннями статті 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь ОСОБА_1 сплачені позивачем при подачі позову сума судового збору в розмірі 303 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі ЗО грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями ст. ст. 11, 60, 212, 213, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 526, 527,1046, 1047, 1049 Цивільного кодексу України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 неповернуту суму боргу в розмірі 33000 (тридцять три тисячі) грн., сплату судового збору в розмірі 303 (триста трьох) грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 (тридцяти) грн., всього на загальну суму 33333 (тридцять три тисячі триста тридцять три) грн.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга вирішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом/десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження/ 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація