АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000, м.Ужгород, вул. О.Довженка, 7 тел./факс: (03122) 1-53-83
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2006 року м. Ужгород
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області у складі:
головуючої - Боднар О.В.
суддів - Бєлякова І.І., Собослоя Г.Г.
при секретарі - Махмутовій В.Ю.
з участю - позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні за позовом ОСОБА_1 до виконкому Мукачівської міської ради про надання жилого приміщення, -
УСТАНОВИЛА:
Ухвалою Мукачівського міськрайонного суду від 19 липня 2006 року провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Мукачівської міської ради про надання жилого приміщення закрито з тих підстав, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства (п.1 ст.205 ЦПК).
В апеляційній скарзі позивачка, посилаючись на незаконність та необґрунтованість ухвали, просить її скасувати, а справу направити для розгляду до суду першої інстанції.
Розглянувши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, апеляційний суд визнав, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Закриваючи провадження у справі з підстав, що вона не підлягає розгляду в
порядку цивільного судочинства, суд першої інстанції виходив з того, що в даному
випадку має місце спір фізичної особи із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення, дії чи бездіяльності, який відноситься до- юрисдикції адміністративного суду.
Проте такий висновок суду суперечить змісту ч. 1 ст. 15 ЦПК України, відповідно до якої справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин розглядаються в порядку цивільного
Справа №22- 1283/06 Головуючий у 1 інстанції - Бондаренко Ю.О.
Категорія 27 Доповідач - Боднар О.В.
судочинства, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачка звернулася до суду з вимогами про захист порушених прав, що виникли із житлових правовідносин, і просила надати їй жиле приміщення на підставі ст. 101 ЖК, а тому, не дивлячись на те, що відповідачем у справі є місцева рада, справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Крім того, Мукачівський міськрайонний суд, який розглядав дану справу, і є саме тим адміністративним судом, до якого він порадив позивачці звернутися за вирішенням спору в порядку адміністративного судочинства. При цьому суддя після одержання позовної заяви виніс ухвалу про залишення її без руху у зв'язку з невідповідністю вимогам цивільного процесуального законодавства та не оплатою витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, які сплачуються відповідно до ст. 81 ЦПК і не передбачені Кодексом адміністративного судочинства України, а після усунення недоліків заяви, ухвалою закрив провадження у справі, вказавши, що вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, що є неприпустимим.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.307, 312, 315 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Мукачівського міськрайонного суду від 19 липня 2006 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.