2/0108/752/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2011 року Керченський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого судді –Цурцева В.М.
при секретарі –Закорецької Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Керчі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що спільне життя з відповідачкою не склалось. Причиною припинення шлюбно-сімейних відносин послужили постійні сварки, з грудня 2009 року мешкають окремо.
У судовому засіданні 10.03.2011 р. позивач підтримав свої позовні вимоги, у судове засідання 10.05.2011 р. не з’явився, направив до суду заяву, у якій просить справу розглянути за його відсутністю, наполягає на розірванні шлюбу, та вказує, що примирення між ним та жінкою не настало.
Відповідачка до суду не з’явилась, направила заяву, у якій просить справу розглянути за її відсутністю, не заперечує проти розірвання шлюбу, бажає залишити шлюбне прізвище. Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно ст. 112 СК України - шлюб розривається за позовом одного із подружжя, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя чоловіка й жінки та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони одружені з 19.02.1983 року. З грудня 2009 року сторони припинили шлюбно-сімейні відносини, причиною стали постійні сварки у сім’ї, у зв’язку з чим сторони утратили почуття любові й поваги одне до одного. Судом сторонам було надано строк для примирення два місяця, але сторони не примирились та наполягають на розірванні шлюбу.
З таких обставин суд вважає, що збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, позовні вимоги підлягають задоволенню як доведені та підтвердженні у судовому засіданні.
Згідно заяви, відповідачка бажає йменуватися після розірвання шлюбу шлюбним прізвищем, отже суд вважає за необхідне залишити за останньою шлюбне прізвище –ОСОБА_2.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 110-112 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу –задовольнити.
Шлюб, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований у Будинку шлюбу м.Керч, актовий запис № 105 від 19 лютого 1983 року –розірвати.
Прізвище відповідачки ОСОБА_2 залишити - ОСОБА_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, через Керченський міський суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ -