Судове рішення #1499737
Справа № 2-1025/2007 рік

Справа № 2-1025/2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2007 року Хортицький районний суд м.Запоріжжя у складі

головуючого судді    Бондаренко І.В.

при секретарі                            Виковій С.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Запоріжжі справу за позовом ОСОБА_1в інтересах ОСОБА_2 до Хортицької райадміністрації, ОСОБА_3, треті особи - 8 державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 ОСОБА_5 про виділ часток в спільній сумісній власності, визнання права власності в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про виділ часток у спільній сумісній власності - АДРЕСА_1та про визнання за ОСОБА_2 права власності на частину квартири в порядку спадкування.

Відповідач ОСОБА_3 з позовом погодився.

Від представника відповідача - Хортицької райадміністрації надійшла заява, в якій просить слухати справу у відсутності представника, заперечень по позову не має.

Від представника 8 нотконтори надійшла заява, в якій просить слухати справу в його відсутності.

Треті особи - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з позовними вимогами погодились.

В судовому засіданні встановлено, що АДРЕСА_1, згідно свідоцтва НОМЕР_1від 21.04.1999 року, належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_2, ОСОБА_3 та матері позивачки -ОСОБА_6. Частки власників не виділялись.

ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_6 померла.

Після її смерті залишилась спадщина - частина вказаної квартири. Спадкоємцями після померлої є три її доньки - ОСОБА_2, ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від прийняття спадщини відмовились, в 8 нотконторі спадкова справа не заводилась.

ОСОБА_2 спадщину прийняла - проживає у вказаній квартирі, але не має змоги оформити спадщину після смерті матері, оскільки не виділені частки власників.

При житті власниці ОСОБА_6 домовленостей щодо розміру часток між власниками не було.

Вислухавши сторони та дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.

У відповідності до ст.372 ЦК України, частки у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено законом або домовленістю.

Таким чином, за кожним з власників квартири - ОСОБА_2, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 необхідно визнати право власності на 1/3 частку квартири.

У відповідності до ст.ст. 1268,1275 ЦК України якщо спадкоємець прийняв спадщину, а інші спадкоємці відмовились від її прийняття, то за ним визнається право власності на спадщину.

Таким чином, за ОСОБА_2 необхідно визнати право власності на 1/3 частину квартири, що належала її матері ОСОБА_6 - в порядку спадкування.

Керуючись ст.ст. 10,60,208,212-218 ЦПК України, ст.ст.372,1268,1275 ЦК України, суд -

 

2

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Виділити частки у праві власності на АДРЕСА_1, визнавши за ОСОБА_2, ОСОБА_6та ОСОБА_3право власності на 1/3 частину вказаної квартири - за кожним з них.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1, що належала померлій ОСОБА_6- в порядку спадкування.

На рішення протягом 10 днів з дня його проголошення може бути подана заява про його апеляційне оскарження, а апеляційна скарга - протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація