Справа №1-203/07 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.12.2007 р. Місцевий суд Звенигородського району Черкаської області
в складі: головуючої судді Кащук А.М.
при секретарі Матвієнко А.А.
З участю прокурора Борща В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородка кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
українця, гр-н України, уроженеця с. Юрківка Звенигородського району , Черкаської області, жителя АДРЕСА_1, освіта середня
непрацюючий, військовозобов”язаний, не одружений, раніше не судимий
за ст. 164 ч.1 КК України ,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 згідно рішення Ватутінського міського суду Черкаської області від 25.07.2003 р. повинен сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини з усих видів свого доходу але не менше ½ частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, починаючи з 01.02.2003 р. і до повноліття дитини. З 01.02.2006 року по даний час гр-н ОСОБА_1 злісно ухиляється від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини, не працевлаштовувався , до центру зайнятості з питання працевлаштування не звертався, гроші, які отримував від тимчасових заробітків, обертав на свою користь, мір до погашення заборгованості по аліментам не приймав і не приймає, матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої доньки не надавав, вихованням доньки не займається, що призвело до утворення заборгованості по сплаті аліментів в період з 01.02.2006 р. по 01.11.2007 р. в сумі 3603.40 грн.
Допитаний в суді ОСОБА_1 вину в пред”явленому звинуваченні визнав і пояснив, що аліменти не платив з-за відсутності коштів, поскільки мав лише тимчасові заробітки, однак, у даний час збирає документи для працевлаштування на постійне місце роботи і зобов'язується відразу ж сплатити заборгованість по аліментах.
Крім повного визнання вини самим підсудним, його винність у пред”явленому звинуваченні підтверджується зібраними по справі доказами перевіреними в порядку ст. 299 КПК України.
Суд кваліфікує дії підсудного за ст.164 ч.1 КК України, як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини.
Обираючи покарання підсудному, суд враховує ступінь та характер суспільної небезпеки скоєнного, особу підсудного, що характеризується посередньо.
Обтяжуючих покарання обставин, суд по справі не вбачає , як пом”якшуючу обставину, суд враховує: щире каяття підсудного у вчиненні злочину та сприяння в розкритті злочину.
- 2 -
Враховуючи, що злочин скоєний ОСОБА_1 відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості і підсудний в подальшому зобов”язується сплачувати аліменти, суд вважає, що виправлення ОСОБА_1 можливе без ізолювання його від суспільства, тому підсудному доцільно обрати покарання у вигляді громадських робіт.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України суд, -
з а с у д и в:
визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді 100 годин громадських робіт
Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд скасувати після вступу вироку в законну силу.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Черкаської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя