Справа №2-535 / 2007р.
Справа №2-26 / 2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
“17” січня 2008р. Братський районний суд Миколаївської області
у складі: головуючого - судді Марценюка С.А.
при секретарі- Любченко Л.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні с-ща Братське
справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним і визнання права власності на будинок,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним і визнання права власності на будинок, посилаючись на те, що 15 вересня 1999 року вона уклала з відповідачкою ОСОБА_2 договір купівлі-продажу житлового будинку, який розташований АДРЕСА_1, на основі якої вони уклали договір купівлі-продажу, що був зареєстрований універсальною товарною біржею “Віконт-Т” за №3-173. Після виконання нею зобов'язань покупця продавець передала їй ключі від будинку та даний договір нею був зареєстрований у Вознесенському МБТІ і внесено у реєстрову книгу за №1. В даний час вона має намір відчужити куплений будинок, однак зробити цього не може, оскільки, згідно ст.227 ЦК УРСР (який діяв на момент укладення договору) даний договір повинен бути укладений в нотаріальній конторі. Проте нотаріально оформити даний договір вона не може, оскільки відповідачка змінила місце свого проживання, яке їй не відомо.
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідачка, яка про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, за викликом суду не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила, в зв'язку з чим суд розглянув справу в її відсутності.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши надані докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що сторони - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 15 вересня 1999 року уклали договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1, згідно умов якого позивачка придбала у відповідача вказаний будинок за 1500 грн. Даний договір був зареєстрований універсальною товарною біржею “Віконт-Т” 15 вересня 1999 року за № 3-173. Однак згідно ст. 227 ЦК УРСР (який діяв на момент укладення договору), даний договір потребує нотаріального посвідчення, проте відповідач ухиляється від нотаріального оформлення угоди.
Оскільки позивач повністю виконав умови договору купівлі-продажу, а відповідач ухиляється від нотаріального оформлення правочину, то суд, у відповідності з вимогами ч.2 ст.220 ЦК України, вважає необхідним визнати дійсним укладений сторонами договір купівлі-продажу. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Згідно ст. 334 ЦК України, право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Керуючись ст.ст. 10, 214, 215 ЦПК України, суд
вирішив:
Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1, укладений 15 вересня 1999 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_1.
Рішення набирає законної сили, якщо не буде подана заява про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
На рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Миколаївської області через Братський районний суд, з подачею одночасно копії апеляційної скарги безпосередньо в апеляційний суд Миколаївської області.
Суддя - підпис
З оригіналом згідно
Суддя -