Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #150679819

 


УХВАЛА

 

18 лютого 2022 року м. Київ

справа №381/3069/20

провадження №51-3925 ск 21

Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду у складі:

головуючої                      ОСОБА_1 ,

суддів                               ОСОБА_2 , ОСОБА_3

вивчила касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 на вирок Фастівського міськрайонного суду Київської області від 15 березня 2021 року та ухвалу Київського апеляційного суду від 03 серпня 2021 року щодо нього і

встановила:

Ухвалами колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 28 вересня 2021 року та 25 листопада 2021 року касаційні скарги засудженого ОСОБА_4 на вирок Фастівського міськрайонного суду Київської області від 15 березня 2021 року та ухвалу Київського апеляційного суду від 03 серпня 2021 року щодо нього було повернуто на підставі п. З ч. З ст. 429 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України).

Засуджений 04 лютого 2022 року втретє звернувся з питанням перевірки вказаних судових рішень суду в касаційному порядку.

Перевіривши порядок і строки касаційного оскарження, колегія суддів дійшла висновку, що скаргу необхідно повернути особі, яка її подала, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 426 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) касаційна скарга на судові рішення може бути подана протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.

Правило дотримання тримісячного строку має на меті гарантувати правову визначеність і забезпечити, щоб кримінальні провадження розглядалися впродовж розумного часу, не змушуючи органи влади та інших зацікавлених осіб перебувати у стані невизначеності.

Це правило надає особі, яка має право на касаційне оскарження, достатній строк для роздумів стосовно того, чи подавати касаційну скаргу, для чіткого визначення своїх аргументів та окреслення стверджувальної правової позиції, і визначає період, після закінчення якого контрольна функція суду не здійснюється.

Згідно з приписами ч. 2 ст. 113 КПК України процесуальні дії під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу. Вимога про необхідність виконання процесуальних дій у встановлений строк також міститься у ст. 116 вказаного Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 117 КПК України пропущений з поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою суду. Проте клопотання про поновлення пропущеного строку засуджений ОСОБА_4 не заявив, хоча і зазначив про наявність поважних причин подання касаційної скарги поза межами строку на касаційне оскарження.

Таким чином, оскільки засуджений не порушив питання про поновлення йому строку касаційного оскарження, то його касаційна скарга підлягає поверненню на підставі п. З ч. З ст. 429 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 429 КПК України, повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Ураховуючи викладене та керуючись п. З ч. З ст. 429 КПК України, колегія суддів

 

постановила:

Касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 на вирок Фастівського міськрайонного суду Київської області від 15 березня 2021 року та ухвалу Київського апеляційного суду від 03 серпня 2021 року щодо нього разом з усіма доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.

 

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

Судді:

 

 

ОСОБА_1                                    ОСОБА_5                           ОСОБА_3




 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація