Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #150693824


Номер справи 623/587/22

Номер провадження 3/623/175/2022


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

23 лютого 2022 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М.П, розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського РУП Головного управління Національної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Ізюм, Харківської області, громадянина України, українця, не є особою з інвалідністю, офіційно не працюючого, до адміністративної відповідальності протягом року притягувався 14 грудня 2021 року за частиною 2 статті 187 КУпАП, адміністративний арешт 5 діб, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за частиною 2 статті 187 КУпАП,

правопорушник з вимогами статті 268 КУпАП ознайомлений,

в с т а н о в и в:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №383475 від 03 лютого 2022 року громадянин ОСОБА_1 повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав.

Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи, суддею встановлено наступне.

Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 30 червня 2021 року по справі №623/1935/18, провадження 1-в/623/72/2021 у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців із встановленням обмежень, а саме, крім іншого, йому заборонено відлучатися із дому за місцем мешкання з 22 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня без дозволу поліції та зобов`язано з`являтися на контрольні реєстрації кожен перший вівторок у період часу з 08 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин до працівника поліції Ізюмського РУП, який відповідає за відмітку піднаглядних осіб.

Однак, не зважаючи на вказані зобов`язання, 01 лютого 2022 року в період часу з 08 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин ОСОБА_1 без поважної причини не прибув на реєстрацію до Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, чим допустив порушення правил перебування під адміністративним наглядом повторно.

Факт правопорушення підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення ВАВ №383475 від 03 лютого 2022 року, поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1 , даними ним у судовому засіданні та наявними в матеріалах справи, копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 30 червня 2021 року про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_1 , копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 14 грудня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 187 КУпАП, довідкою АРМОР.

Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що дії правопорушника правильно кваліфіковані за частиною 2 статті 187 КУпАП, оскільки він дійсно повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду.

Відповідно до статті 1 та пункту г) статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд – це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ. Особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд: б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.

У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно частини 2 статті 187 КУпАП дії, передбачені частиною 1 цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб.

Стаття 27 КУпАП встановлює, що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України

При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , суддею не встановлено.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

З урахуванням вищевикладеного, те, що адміністративне стягнення застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, суддя вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню, достатньому для його виправлення, у вигляді адміністративного арешту на 3 доби.

Керуючись статтями 27, 33, 40-1, частиною 2 статті 187, статтями 221, 282, 283, 284 КУпАП, суддя

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 187 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.

Накласти на  ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 3 (три) доби.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 496 гривень 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.






Суддя                                                                        М.П. Одарюк





















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація