Судове рішення #150698919


                                                                                Справа № 638/2508/22

                                        Провадження № 1-кс/638/543/22


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2022 року м. Харків


Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , вивчивши матеріали скарги ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого Шевченківського ВП ГУНП м. Харкова щодо невнесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

                                                                

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_2 звернулася до Дзержинського районного суду м. Харкова зі скаргою, в якій просить визнати протиправною бездіяльність Шевченківського ВП ГУНП м. Харкова щодо невнесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви від 09 квітня 2019 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, а також зобов`язати Шевченківський відділ поліції в Харківській області внести відповідні дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі її заяви від 09.04.2019 року.

Суд, дослідивши матеріали скарги, дійшов висновку про повернення скарги особі, яка

її подала.

Згідно з ч.1 ст.303 Кримінального процесуального кодексу України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора:

1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна;

2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування - потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником;

3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником;

5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки - особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 цього Кодексу - підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником;

9-1) рішення прокурора про відмову в задоволенні скарги на недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування - особою, якій відмовлено у задоволенні скарги, її представником, законним представником чи захисником.

10) повідомлення слідчого, дізнавача, прокурора про підозру після спливу одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом - підозрюваним, його захисником чи законним представником;

11) відмова слідчого, дізнавача, прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктом 9-1 частини першої статті 284 цього Кодексу, - стороною захисту, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, її представником.

Відповідно до ч.1 ст.304 Кримінального процесуального кодексу України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Згідно з п.3 ч.2 ст.304 Кримінального процесуального кодексу України, скарга повертається, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Статтею 115 КПК України визначено, що строки, встановлені цим Кодексом, обчислюються годинами, днями і місяцями. Строки можуть визначатися вказівкою на подію. При обчисленні строку днями строк закінчується о двадцять четвертій годині останнього дня строку.

Згідно положень ст. 116 КПК України, процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки. Строк не вважається пропущеним, якщо скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту або передано особі, уповноваженій їх прийняти.

ОСОБА_2 в своїй скарзі зазначає, що звернулася до Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення 09 квітня 2019 року.

Проте, з моменту фактичного звернення із вказаною заявою, на час звернення до суду з відповідною скаргою на бездіяльність Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області пройшло більше двох років, а матеріали скарги не містять обґрунтованих даних, які б свідчили про поважність причин, які перешкоджали заявнику протягом згаданого інтервалу часу реалізувати своє процесуальне право на оскарження бездіяльності слідчого, прокурора відповідно до вимог ст.ст.303, 304 КПК України.

Також, в матеріалах скарги відсутні докази того, що ОСОБА_2 , яка оскаржує бездіяльність органу досудового розслідування, зверталася до Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що дана скарга підлягає поверненню з доданими до неї матеріалами скаржнику.

Згідно ч.7 ст.304 Кримінального процесуального кодексу України, повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Керуючись, ст.ст. 303, 304 КПК України, слідчий суддя

                                                      

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого Шевченківського ВП ГУНП м. Харкова щодо невнесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань - повернути скаржнику.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а якщо ухвалу слідчого судді постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчисляється з дня отримання нею копії судового рішення.        

Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

  

  


Слідчий  суддя                                      ОСОБА_1

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація