Судове рішення #1507720
Справа №2-14852007 РІШЕННЯ

Справа №2-14852007 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

29 травня 2007 року Слов'янський міськрайонньїй суд Донецької області в складі:

головуючого - судді                Чернишова Ю.В.

при секретарі -                        Гречко О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до Райгородської селищної ради, за участі третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3,  про визнання права власності  на домоволодіння ,

ВСТАНОВИВ:

До Слов'янського міськрайонного суду звернувлась ОСОБА_1, діюча в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої доньки- ОСОБА_4 1991р. народження,   з позовом до Райгородської селищної ради Слов'янського району про  визнання за нею права власності,   в порядку спадкування за законом на 1/4 житлового будинку розташованого по АДРЕСА_1,  яка залишилась після смерті її чоловіка - ОСОБА_5 . А також визнання за нею права власності на Уг частину вказаного житлового будинку як на її частку в спільнім майні набутим під час шлюбу з ОСОБА_5..

Свої вимоги позивачка мотивувала тим, що з 21.08.1981року перебувала у шлюбі з ОСОБА_5.. Під час шлюбу чоловік на своє ім'я отримав земельну ділянку, на підставі рішення Слов'янської райнної ради, для забудови її житлом. На вказаній земельній ділянці вони разом побудували житловий будинок з надвірними та господарськими спорудами. Однак будинок до експлуатаціїї не здавали, а відповідно не реєстрували його в БТІ і не отримали свідоцтва про право власності на нього. Однак вважає, що вони з чоловіком набули на вказаний будинок право  власності як на спільне майно набуте під час шлюбу де їх частки є рівними.

07.09.2006р. її чоловік помер і після його смерті відкрилась спадщина у вигляді Уг частки вказаного житлового будинку .Окрім неє спадкоємцями першої черги є діти- ОСОБА_3 та ОСОБА_6. А також матір спадкодавця- ОСОБА_2. Однак ОСОБА_3. та ОСОБА_2 не претендують на вказану спадщину та відмовилися від її прийняття. Вона ж подала до нотаріуса в зазначені терміни заяву про прийняття спадщини. У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги.

Відповідач Райгородська селищна рада позов визнала та не заперечує проти його задоволення.

Треті особи- ОСОБА_2. та ОСОБА_3.- позов визнали в повному обсязі. Суд, вислухавши пояснення позивача, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.

Так у ході судового розгляду з вірогідністю було встановлено, що  позивачка 21 серпня 1981 року уклала шлюб з ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію шлюбу.

Під час перебування у шлюбі рішенням виконавчого комітету Слов'янської районної ради №514/2 від 21.12.1983року прийнято рішення про відвід земельної ділянки для особистого будівництва по провулку Чапаева в селищі Райгородок Слов'янського району. На підставі зазначеного рішення було укладено договір №9 від 30.12.1983р. між виконкомом Слов'янської районної ради та ОСОБА_5. про надання йому земельної ділянки на праві бестрокового користування, під АДРЕСА_1, загальною площею 700,0 кв.м.. для забудови житлового будинку, що підтверджується випиской з рішення та копією договору./а.с.5-7/

Як вказує позивачка приблизно в 1997році будівництво жилого будинку було завершено. Відповідно до висновків судово-технічної експертизи- готовність будинку складає 100%. Будинок побудовано у відповідності з діючими нормативами та вимогами до житла і придатне для проживання.

 

Відповідно до норм ст. 22 КпШС ( 1969р.), який діяв на час завершення будівництва,- майно набуте подружжям під час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. При цьому частки подружжя в такому майні вважаються рівними.

Згідно ст.328 ЦК України- право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Таким чином суд вважає, щоОСОБА_1 та ОСОБА_5. правомірно набули право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, відповідно до вимог ст. 331 ЦК України. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5. помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

На момент його смерті відкрилась спадщина до складу якої входить житловий будинок з надвірними спорудами розташований під АДРЕСА_1.

З огляду на вищевикладене спадкове майно в житловому будинку складає Уг частину, інша V% частину будинку належить позивачці як її частка на майно набуте під час шлюбу.

В шестимісячний термін після відкриття спадщини позивачка звернулась з заявою про прийняття спадщини до нотаріалдьної контори.

Таким чином позивачка прийняла спадщину, яка відкрилась з моменту смерті ОСОБА_5., а саме частину жилого будинку розташованого по АДРЕСА_1.

На час відкриття спадщини спадкоємцями ОСОБА_5. першої черги були його дружина -ОСОБА_1., його син - ОСОБА_3. та неповнолітня донька- ОСОБА_6.. а також мати спадкодавця- ОСОБА_2.. Однак ці спадкоємці, окрім неповнолітньї доньки- ОСОБА_4., відмовились від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5., про свідчать їх заяви до нотаріуса та пояснення в суді.

На підставі викладеного, керуючись ст. 22 КпШС ( 1969р), ст.328,1261, 1268,1273, 1275 ЦК України ст.10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1  задовольнити.

Визнати   за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, право власності на У* частку жилого будинку А-1, під АДРЕСА_1, на земельній ділянці площею 700,0 кв.м. з господарськими спорудами: сарая "Б"; сарая "В"; сарая "Д"; вбиральня- "Г", огорожа, як на частку майна подружжя набуте під час шлюбу з ОСОБА_5.

Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, право власності на % частку жилого будинку А-1, під АДРЕСА_1, на земельній ділянці площею 700,0 кв.м. з господарськими спорудами: сарай "Б"; сарай "В"; сарай "Д"; вбиральня- "Г", огорожа в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_5 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на V* частку жилого будинку А-1, під АДРЕСА_1, на земельній ділянці площею 700,0 кв.м. з господарськими спорудами: сарай "Б"; сарай "В"; сарай "Д"; вбиральня- "Г", огорожа в порядку спадкування за законом після смерті батька- ОСОБА_5 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація