Судове рішення #15118993

Справа № 2-2606/11

Р І  Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2011 року                                                                                          м.Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області

в особі головуючого судді             Рогозіна С.В.

при секретарі                                  Кулик Т.М.

          розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 стягнення аліментів, –

в с т а н о в и в :

          Позивач звернулась до Рівненського міського суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 400 грн., щомісячно, починаючи з дня пред’явлення вказаного позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні ОСОБА_1, позовні вимоги підтримала. В обґрунтування позовних вимог суду пояснила, що відповідач самоусунувся від утримання дитини, не надає матеріальної допомоги, а самотужки вона не може забезпечувати дитину усім необхідним, піклуватися про її здоров’я, фізичний та духовний розвиток. Просила позов задоволити в повному обсязі.

          В судовому засіданні відповідач позовні вимоги, пред’явлені до нього визнав в повному обсязі. Не заперечив проти задоволення позову.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, серії 1-ГЮ № 122641, виданого відділом РАЦС Рівненського міського управління юстиції 12.07.2010 року, вбачається, що батьком малолітньої дитини є ОСОБА_2.

На підставі ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.           

Факт ухилення відповідача від надання матеріальної допомоги малолітньому сину суд вважає доведеним.

Одним із способів виконання батьками обов’язку утримувати дитину, відповідно до ст. 181 СК України, є стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, або у частці від доходу батька.

У відповідності до ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище платника аліментів.

Оскільки в судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 повністю визнав позовні вимоги про стягнення з нього на користь позивача аліментів на утримання малолітньої дитини, то суд приходить до висновку, що їх розмір слід визначити в твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн., щомісячно. Такий розмір суд вважає реально можливим для сплати аліментів та достатнім для утримання малолітньої дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної частини вимог, а відтак, оскільки позивач звільнена від сплати державного мита за пред’явлення позову про стягнення аліментів, з відповідача необхідно стягнути 51 грн. судового збору в прибуток місцевого бюджету та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в прибуток держави.

На підставі викладеного, ст.ст. 180, 182, 184, 191 СК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212-215, 218 ЦПК України, суд, –

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задоволити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання дитини, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі по 400 (чотириста) гривень щомісяця, починаючи з 03.02.2011 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в прибуток місцевого бюджету судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. та на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді, розмірі 120 /сто двадцять/ грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Рівненської області через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя Рівненського

міського суду                                                                                  ОСОБА_4

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація