Судове рішення #15133
У Х В А Л А

У х в а л а

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

7 червня 2006 року                                                             м. Київ

 

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

головуючого                                               Гуменюка В.І.,  суддів:                                                          Барсукової В.М.,  Волкова О.Ф.,                                                                       Балюка М.І.,   Григор”євої Л.І.,-                                                                         

 

розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами ухвали Верховного Суду України від 23 березня 2005 року в справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 до ТОВ “Кафе Вечірнє”, ТОВ “Кременчуцька торгівельно-промислова компанія”, ТОВ “Мідас”, ТОВ “Дебют” про визнання договорів купівлі-продажу недійсними,

 

 

в с т а н о в и л а:

 

 

         У жовтні 1997 року ОСОБА_2 та інші учасники товариства з обмеженою відповідальністю “Кафе Вечірнє” звернулися із зазначеним позовом, посилаючись на те, що в порушення статуту цього товариства та установчого договору його директор продала Кременчуцькій торгівельно-промисловій компанії збудоване приміщення площею 1170,1 кв. м. за адресою АДРЕСА_1.

11 березня 1997 року ТОВ “Кременчуцька торгівельно-промислова компанія” продала 137,2 кв. м. цього приміщення ТОВ “Мідас”, а 15 лютого 2000 року-1023,7 кв. м. ТОВ “Дебют”.

Вважаючи, що цими угодами порушені їх права як учасників товариства, позивачі просили задовольнити заявлені вимоги.

 

Ухвалою Автозаводського районного суду м. Кременчука від 26 травня 2003 року провадження у справі закрито.

 

Ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 15 січня 2004 року ухвалу Автозаводського районного суду м. Кременчука від 26 травня 2003 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд.

 

Ухвалою Верховного Суду України від 23 березня 2005 року ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 15 січня 2004 року скасовано і залишено без змін ухвалу Автозаводського районного суду м. Кременчука від 26 травня 2003 року.

 

У заяві ОСОБА_1 просить переглянути у зв'язку з нововиявленими обставинами ухвалу Верховного Суду України від 23 березня 2005 року, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

 

Заява не підлягає розглядові у Верховному Суді України з таких підстав.

 

Згідно із вимогами п.1 статті 361 ЦПК України рішення або ухвали суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, а також судовий наказ можуть бути переглянуті у зв'язку з нововиявленими обставинами. За змістом зазначеної статті об'єктом перегляду можуть бути рішення суду в будь-якій цивільній справі, незалежно від виду провадження, ухвали суду першої інстанції (про відмову в прийнятті заяви, закриття провадження в справі, залишення заяви без розгляду та з інших питань, якщо вони перешкоджають рухові справи), що набрали законної сили, а також ухвали суду апеляційної та касаційної інстанцій, якими рішення було змінено, постановлено нове рішення, закрите провадження в справі або заява залишена без розгляду.

 

ОСОБА_1 просить переглянути у зв'язку з нововиявленими обставинами ухвали Верховного Суду України від 23 березня 2005 року в справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 до ТОВ “Кафе Вечірнє”, ТОВ “Кременчуцька торгівельно-промислова компанія”, ТОВ “Мідас”, ТОВ “Дебют” про визнання договорів купівлі-продажу недійсними, якою ухвалу апеляційного суду про направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції скасовано і залишено без зміни ухвалу суду першої інстанції. Тобто Верховним Судом України  не ухвалювалося рішення, що могло стати предметом розгляду на підставі статей  361, 363 ЦПК України. По суті ОСОБА_1 маючи на меті скасування ухвали Автозаводського районного суду м. Кременчука від 26 травня 2003 року, яким провадження у справі закрито, просить переглянути ухвалу Верховного Суду України.

 

Проте, такі заяви має розглядати суд, який ухвалив це рішення, а не Верховний Суд України

 

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що заява ОСОБА_1 на підставі статті 363 ЦПК України не підлягає розглядові у Верховному Суді України, а її слід направити для розгляду до суду першої інстанції.

 

Керуючись ст.ст. 361, 363, ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

 

 

у х в а л и л а:

 

Заяву ОСОБА_1 про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами ухвали Верховного Суду України від 23 березня 2005 року направити до суду першої інстанції для вирішення питання про її прийняття та розгляд у відповідності до глави 4 ЦПК України.

 

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

        Головуючий                                                                      Гуменюк В.І.

 

        Судді:                                                                                  Барсукова В.М.

 

           Балюк М.І.

 

           Волков О.Ф.

 

           Григор”єва Л.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація