АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-а-910/11Головуючий по 1 інстанції
Категорія 10.3.1 Демчик Р.В.
Доповідач в апеляційній інстанції
Бондаренко С. І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоВініченка Б.Б.
суддівНовікова О.М., Бондаренка С.І.
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі Черкаської області на рішення Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 6 серпня 2010 року по справі за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі Черкаської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як «дитині війни»,-
в с т а н о в и л а :
Смілянський міжрайонний прокурор, який діє в інтересах ОСОБА_5 ,звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі Черкаської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни», посилаючись на те, що до Смілянської міжрайонної прокуратури Черкаської області для захисту своїх конституційних прав звернулася з заявою ОСОБА_5, вказуючи на те, що вона відповідно до ст..1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» є дитиною війни, а тому згідно ст..6 Закону їй повинна виплачуватись щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Але в розмірах визначених Законом відповідач надбавку в 2007-2009 роках не виплачував. На підставі наведених обставин Смілянський міжрайонний прокурор, який діє в інтересах ОСОБА_5 просить суд зобов’язати управління пенсійного фонду України в Смілянському районі Черкаської області здійснити ОСОБА_5, як «дитині війни», перерахунок пенсії з нарахуванням щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 рік, з 22 травня по 31 грудня 2008 року та за 2009 рік з врахуванням раніше виплачених сум. Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі Черкаської області на користь ОСОБА_5 підвищення надбавки до пенсії, як «дитині війни» за вказаний період в сумі 2511 грн. 22 коп.
Рішенням Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 6 серпня 2010 року позов задоволено.
Зобов'язано управління пенсійного фонду України в Смілянському районі Черкаської області нарахувати і виплатити ОСОБА_5 недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та за 2009 рік в сумі 2511 грн. 22 коп. з урахуванням раніше отриманих сум.
Вирішено питання судових витрат.
Не погоджуючись з рішенням суду управління пенсійного фонду України в Смілянському районі подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення яким в задоволенні позовних вимог відмовити.
Особи, які беруть участь у справі, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, в судове засідання не з’явились, а тому суд ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідача, вивчивши та обговоривши матеріали справи, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню зі слідуючих підстав.
Вирішуючи справу суд правильно виходив з того, що позивач має право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитина війни.
Суд у рішенні всебічно і повно проаналізував Закони та інші нормативні акти які регулюють правовідносини сторін. Висновки суду відповідно аргументовані, і якихось суперечностей у них колегія суддів не вбачає. Суд правильно визначив періоди часу дії Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а тому постановив законне і обґрунтоване рішення.
При вказаних обставинах колегія суддів не находить підстав для скасування рішення суду першої інстанції.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.195,198,200,206 КАС України, колегія суддів ,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі Черкаської області залишити без задоволення.
Рішення Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 6 серпня 2010 року залишити без змін .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.
Головуючий :
Судді :