Судове рішення #15135103

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-1264/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.3.2 Семеняка О.М.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Вініченко Б. Б.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          29 березня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоВініченка Б.Б.

суддівХрапка В.Д., Новікова О.М.



розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради на рішення Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 22 липня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради, відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості.

Вивчивши матеріали справи, колегія суддів,-

в с т а н о в и л а :

В червні 2010 року позивачка звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості.

          В обґрунтування своїх позовних вимог вказувала, що вона являється пенсіонером за віком, який працює та проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю та є постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС 4 категорії, а тому має право на додаткову пенсію в розмірі одної мінімальної заробітної плати, при цьому розмір її визначається на момент виплати. З червня 2007 року по червень 2010 року вона фактично отримує додаткову пенсію як особа, яка постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю у значно меншому розмірі ніж повинна. Вважає, що сума недоотриманої доплати з урахуванням виплаченої за період з червня 2007 року по червень 2010 року складає 21707,38 грн. Просила суд визнати дії відповідачів неправомірними, стягнути з УПСЗН  Канівської міської ради на її користь доплату до заробітної плати відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з червня 2007 року по червень 2010 року в розмірі 21 707,38 грн. та зобов'язати УПСЗН  Канівської міської ради проводити щомісячну доплату до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за майбутні періоди в розмірі 1мінімальної заробітної плати.

Рішенням Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 22 липня 2010 року позов задоволено.

Визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради щодо відмови в нарахуванні ОСОБА_6 щомісячної доплати до заробітної плати як пенсіонеру, який працює та проживає в зоні посиленого радіологічного контролю відповідно до вимог ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради провести ОСОБА_6 нарахування та виплату щомісячної доплати до заробітної плати як пенсіонеру, який працює та проживає в зоні посиленого радіологічного контролю відповідно до вимог ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням раніше виплачених сум за період з 01.07.2007р. по 31.05.2010р.

Стягнуто з відповідача Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37,00 грн. на користь держави.

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради просить скасувати рішення Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 22 липня 2010 року як незаконне та ухвалити нове рішення, яким визнати дії відповідачів МФУ і Міністерства праці та соціальної політики України протиправними.

Зобов'язати МФУ вчинити певні дії – провести в місячний термін додаткове фінансування та забезпечити своєчасне формування внесення змін до індивідуального кошторису й Розпису державного бюджету України на КПКВ 2501200 "Доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу у зв'язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з червня 2007р. по червень 2010р.

Зобов'язати відповідача - Міністерство праці та соціальної політики України вчинити певні дії - провести в місячний термін додаткове цільове фінансування, збільшити бюджетне асигнування та виділити цільові кошти на КПКВ 2501200 „Доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу у зв"язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з червня 2007 р. по червень 2010 року, направлених на виплату за судовим рішенням(постановою) у даній справі.

Зобов'язати відповідача - Міністерство праці та соціальної поліники України вчинити певні дії - затвердити додатковий Державний кошторис „ Головне управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації" за кодом та назвою відомчої класифікації видатків - КВК 250 Міністерство праці та соціальної політики України та за кодом та назвою програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету - 2501200 „Доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу у зв"язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з червня 2007 р. по червень 2010 року .

Зобов'язати відповідача - Міністерство праці та соціальної політик України вчинити певні дії - здійснити виконання додаткового Державного кошторису „Головне управління праці та соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації" та провести перерахування цільових коштів за період з червня 2007 р. по червень 2010 року на відповідний особовий рахунок Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської ОДА, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України у Черкаській області.

Зобов"язати відповідача - Канівське міське управління праці та соціального захисту населення при надходженні додаткових цільових коштів по КПКВ 2501200 „Доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу у зв"язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", направлених на виплату за період з червня 2007 р. по червень 2010 року за судовим рішенням (постановою) у даній справі, провести виплату позивачу коштів.

У зв’язку із відсутністю клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі про розгляд справи за їх участю,  колегія суддів  приходить до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження відповідно до п. 1 ч.1 ст. 197 КАС України.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги по наступних підставах.

З матеріалів справи, вбачається що позивачка  має статус особи, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю, віднесена до 4 категорії як особа, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (посвідчення на ар. справи 14). Згідно трудової книжки позивачка працює у Канівській загальноосвітній I-III ступенів школи № 4 з 15.08.1989 року (а.с. 5-7).

Розділ 8 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачає правила призначення та виплати пенсій і компенсацій особам, віднесеним до категорії 1;2;3;4. Стаття 49 цього розділу визначає пенсії особам, віднесеним до вказаних категорій у вигляді: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

З 09 липня 2007 року та 22 травня 2008 року в зв’язку з ухваленням рішень Конституційним Судом України була відновлена дія норм статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за якими пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 % від розміру мінімальної заробітної плати та статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за якою особам, віднесеним до 4 категорії, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком.

          Згідно з частиною 6 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 «Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнаних неконституційними».

Як вбачається з матеріалів справи, позивачка віднесена  до 4 категорії як особа, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка постійно працює та проживає в м. Каневі, яке віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю, а тому   відповідно до ст.ст. 39, 51 Закону  України  «Про   статус   та   соціальний   захист   громадян, які   постраждали   внаслідок   Чорнобильської катастрофи» має право на отримання доплати до пенсії в розмірі мінімальної заробітної плати та право на одержання додаткової пенсії в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 58 ЗУ «Про Державний Бюджет України на 2008 рік » від 28.12.2008  № 107- VI,  ст.28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » від  09.07.2003 № 1058 – ІV розмір мінімальної пенсії за віком становив: з 01.01.2008 р. - 470 грн., з 01.04.2008 р. - 481 грн., з 01.07.2008 р . - 482 грн., з 01.10.2008 р.- 492 грн., з 01.01.2009 р. по 31.10.2009 р.- 498 грн., в подальшому розмір мінімальної пенсії за віком визначений Законом України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.2009 р. № 1646 – VI, ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058- ІV від 09.07.2003 року.          

Таким чином, дії відповідача щодо виплати доплати та додаткової пенсії позивачці у розмірах, менших, ніж визначені  у ст.ст. 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є протиправними і порушують права позивачки.

Виходячи з наведеного, судова колегія вважає, що суд цілком обґрунтовано визначився, що  для захисту порушених прав позивача основний розмір його пенсії повинен бути перерахований відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 25 % від мінімальної заробітної плати, з урахуванням раніше виплачених сум за період з 01.07.2007р. по 31.05.2010 р.

Колегія суддів  погоджується з такими висновками та вважає, що судове рішення є законним  і не підлягає скасуванню чи зміні. Суд всебічно перевірив обставини справи та вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягали застосуванню до даних правовідносин у час розгляду справи та на підставі закону, що їх регулює. У рішенні повно відображені обставини, що мають значення для даної справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Колегія суддів відхиляє доводи апелянта про незаконність рішення суду з мотивів відсутності коштів для таких виплат та чіткого нормативного врегулювання порядку їх здійснення, оскільки таке не звільняє його від обов’язку виконання закону.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

 Керуючись ст.ст.195;197;198;200;205 КАС України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради відхилити.

Рішення Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 22 липня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради, відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості - залишити без змін.

Ухвала колегії суддів набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація