Судове рішення #15135325

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-1080/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія : 10.3.2 Кащук А.М.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Бондаренко С. І.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          14 квітня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоХрапка В.Д.

суддівБондаренка С.І., Новікова О.М.



розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси  апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області  на рішення Звенигородського районного суду Черкаської області від 31 серпня 2010 року по справі за  позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного Фонду України в Звенигородському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними , зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,-

в с т а н о в и л а :

В серпні 2010 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Звенигородському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними , зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, посилаючись на те, що він, має статус особи, постраждалої від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії та інвалідом ІІІ - ї групи . А тому вважає, що відповідно до положень ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» його пенсія повинна бути не нижче шести мінімальних пенсій за віком  та щомісячна додаткова пенсія у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком. Але розміри призначеної і виплаченої йому пенсії не відповідають розмірам передбаченими цим Законом, а тому позивач просив визнати неправомірною  відмову відповідача в перерахунку пенсії по інвалідності  відповідно   до   ст.ст.  50,  54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії по інвалідності і виплачувати її  виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з наступним її збільшенням в залежності від його зростання.

В подальшому позивач позовні вимоги змінив в частині зобов’язання відповідача, просив провести перерахунок пенсії по інвалідності позивача з 01.07.2007 року по теперішній час і виплатити її , виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність , з наступним її збільшенням в залежності від його зростання.

Рішенням Звенигородського районного суду Черкаської області від 31 серпня 2010 року позовні вимоги задоволені частково.

Визнано неправомірною відмову відповідача в перерахунку та виплаті позивачу державної пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком , виходячи з встановленого відповідними законами розміру прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність.

Зобов’язано відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату державної пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоровю в розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком , починаючи з 04.08.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року і по даний час , відповідно до ст..50, п.4 ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,виходячи з розміру мінімальної пенсії , встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність з послідуючими перерахунками пенсії у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб ,що втратили працездатність та стягнути не донараховану пенсію з відповідача  на користь позивача.

Вирішено питання судових витрат.

В апеляційній скарзі управління пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та закрити провадження у справі.

Особи, які беруть участь у справі, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, в судове засідання не з’явились, а тому суд ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду ,колегія суддів судової палати приходить до висновку,  що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Вирішуючи справу суд правильно виходив з того, що позивач, як особа яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії та інвалід  3 групи від захворювання пов’язаного з аварією на ЧАЕС, згідно ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання пенсії у розмірі не нижче  шести мінімальних пенсій за віком та право на отримання додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю у розмірі  50% мінімальної пенсії за віком.

Відповідач, як орган якому делеговано повноваження щодо виплати пенсій, у встановлених Законом розмірах не виплачував чим і вчинив неправомірні дії.

Суд у рішенні всебічно і повно проаналізував Закони та інші нормативні акти які регулюють правовідносини сторін. Висновки суду відповідно аргументовані, і якихось суперечностей у них колегія суддів не вбачає. Суд правильно визначив періоди часу дії Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Разом з тим , при ухваленні постанови та визначаючи період перерахунку , суд помилково вказав на послідуючий перерахунок пенсії у разі збільшення прожиткового мінімуму та безпідставно вийшов за межі позовних вимог щодо стягнення з відповідача на користь позивача не донарахованої пенсії , оскільки згідно частини 2 ст.2 КАС України , до суду може бути оскаржені вже вчинені рішення , дії чи бездіяльність , а не ті які можуть бути вчинені в майбутньому і захисту підлягає порушене право , а не те яке може бути порушено в майбутньому , а тому в цій частині рішення суду підлягає зміні.

Керуючись ст..ст.198,201,205,207 КАС України , колегія суддів,-

п о с т а н о в и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Звенигородському районі Черкаської області задовольнити частково.

          Рішення  Звенигородського районного суду Черкаської області від 31 серпня 2010 року по справі за  позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного Фонду України в Звенигородському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними , зобов’язання здійснити перерахунок пенсії змінити в частині визначення періоду , за який підлягає відновленню порушене право та стягнення не донарахованої пенсії.

          Абзац третій  резолютивної частини рішення викласти в наступній редакції:

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області здійснити перерахунок пенсії по інвалідності та додаткової пенсії ОСОБА_5 у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії в розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком  визначеному статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та забезпечити її виплату за період з 04.08.2007 року по 31.12.2007 року та за період з 22.05.2008 року по 31.08.2010 року з врахуванням виплачених за цей період сум.

В іншій частині рішення суду залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація