Судове рішення #15135761

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-419/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.2 Синецька Л.А.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Вініченко Б. Б.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          24 березня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоХрапка В.Д.

суддівВініченка Б.Б., Новікова О.М.

при секретаріТокман Ю.Ф.


 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області на постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області про зобов'язання здійснити перерахунок та донарахування неправильно нарахованої пенсії державному службовцю.

Вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів, –

в с т а н о в и л а :

Позивачка ОСОБА_6 звернулася до суду з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області про зобов'язання зробити перерахунок та донарахування неправильно нарахованої пенсії державному службовцю відповідно до п. З розділу XV '"Прикінцеві положення" Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в порядку ет. 104 КАС України), мотивуючи тим, що Пунктом 3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу.

ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, маючи дитину інваліда 1 групи - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючи на посаді державного службовця. 05 січня 2008 року звернулась до Управління Пенсійного фонду України у Чорнобаївському районі Черкаської області за призначенням їй дострокової пенсії, оскільки  вважає, що згідно ст. 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення" має право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми.

На час звернення для призначення пенсії до управління Пенсійного фонду в Чорнобаївському районі Черкаської області ОСОБА_6 мала 33 повних роки страхового стажу та 11 років державної служби.

При зверненні ОСОБА_6 до управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області, отримала відповідь про те, що коли працюючий пенсіонер знаходиться на державній службі, то немає права отримувати державну пенсію.

Позивачка зверталась з заявою про донарахування недоплаченої їй пенсії за період з 05 січня 2008 року по час подачі заяви до головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області та управління Пенсійною фонду України в Чорнобаївському районі  Черкаської області, але надана відповідь позивачку не влаштувала, оскільки вважає, що пенсію їй нарахували неправильно.

А тому ОСОБА_6 просила суд зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області нарахувати їй пенсію державного службовця станом на 05 січня 2008 року та дорахувати різницю в сумі невірно нарахованої пенсії станом з 05 січня 2008 року по даний час.

17 грудня 2009 року ОСОБА_6 надала суду заяву, згідно якої вона дізналася 29 липня 2009 року про те, що їй невірно нарахована пенсія, тому просила суд поновити строк позовної давності щодо розгляду даної справи.

23 грудня 2009 року позивачка подала до суду доповнення до позовної заяви від 10 грудня 2009 року, в якій просила суд зобов'язати   управління Пенсійного фонду України в

Чорнобаївському районі Черкаської області призначити їй пенсію за віком, як матері дитини

інваліда з дитинства, відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 31 січня 2008 року та дорахувати і виплатити їй різницю між сумою призначеної пенсії згідно Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне забезпечення" і Закону України "Про державну службу в Україні" за період з 31 січня 2008 року по 29 липня 2009 року.

Постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2009 року позов ОСОБА_6 задоволено.

Поновлено пропущений строк позовної давності, початок перебігу якого розпочато з 29 липня 2009 року.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області призначити ОСОБА_6 пенсію за віком, як матері дитини інваліда з дитинства, відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 31 січня 2008 року.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області дорахувати і виплатити різницю між сумою призначеної пенсії ОСОБА_6 згідно Закону України "'Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і Закону України "Про державну службу" за період з 31 січня 2008 року по 29 липня 2009 року.

Не погоджуючись з даною постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати як таку, що винесена з порушенням норм матеріального права та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу у задоволенні його вимог.

Перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги.

Згідно до вимог ч.1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом встановлено, що ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, маючи дитину-інваліда 1 групи з дитинства – ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючи на посаді державного службовця, 05 січня 2008 року звернулась до УПФ України у Чорнобаївському районі Черкаської області за призначенням їй дострокової пенсії.

Але в здійсненні нарахування пенсії, як державному службовцю, позивачці було безпідставно відмовлено.

П. 3 Розділу XV "Прикінцеві положення" ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховували їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу.

При таких обставинах відповідач зобов'язаний призначити позивачці пенсії за віком, як державному службовцю, оскільки вона має дитину інваліда I групи з дитинства та на час звернення для призначення пенсії мала 33 повних роки страхового стажу та 11 років державної служби.

Колегія суддів вважає, що суд, відповідно до вимог ст.100 КАС України, обгрунтовано задовільнив заяву позивачки про поновлення строку звернення до суду з даним позовом.

Оскаржуване рішення суду є законним та обгрунтованим.

Доводи апеляційної скарги не є суттєвими і не дають підстав для його відміни або зміни.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів,

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області на постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2009 року відхилити, а постанову суду залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає чинності негайно після її  проголошення, але може бути оскаржена до суду касаційної інстанції на протязі двадцяти днів, починаючи з дня її проголошення.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація