Судове рішення #15136911

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-341/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.3.1 Свитка С.Л.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Бондаренко С. І.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          10 березня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоХрапка В.Д.

суддівБондаренка С.І., Новікова О.М.

при секретарі 


 

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу  Управління Пенсійного Фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь-Шевченківського  районного суду Черкаської області від 15 травня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного Фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про поновлення пропущеного строку щодо звернення до суду та про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги ,-

в с т а н о в и л а :

В березні 2009 року ОСОБА_5 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про поновлення пропущеного строку щодо звернення до суду та про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, посилаючись на те, що вона, відповідно до ст..1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» є дитиною війни, а тому згідно ст..6 Закону позивачу повинна виплачуватись щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Але в розмірах визначених Законом відповідач надбавку в 2007-2008 роках не виплачував. А тому позивачка просила визнати бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області – протиправною в частині невиконання Закону України «Про соціальний захист дітей війни», та зобов’язати відповідача донарахувати та виплатити на її користь недоплачену, як дитині війни щомісячну державну пенсію за 2007 – 2008 роки в сумі 2574 грн. 30 коп.

Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 15 травня 2009  року позовні вимоги задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність відповідача.

Зобов’язано відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести виплати у відповідності до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням проведених за цей період виплат.

          В іншій частині вимог відмовлено.

          Не погоджуючись з постановою суду Управління Пенсійного Фонду України в Корсунь-Шевченківському районі подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права просить скасувати постанову суду першої інстанції та закрити провадження по справі.

Особи, які беруть участь у справі, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, в судове засідання не з’явились, а тому суд ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідача,  вивчивши та обговоривши матеріали справи судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню зі слідуючих підстав.

Вирішуючи справу суд правильно виходив з того, що позивач має право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитина війни.

Суд у постанові всебічно і повно проаналізував Закони та інші нормативні акти які регулюють правовідносини сторін. Висновки суду відповідно аргументовані, і якихось суперечностей у них колегія суддів не вбачає. Суд правильно визначив періоди часу дії Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а тому постановив законне і обґрунтоване рішення.

Правомірно судом також не застосовані наслідки пропуску строку звернення до суду, оскільки  відповідач в суді першої інстанції не наполягав на цьому, що згідно ст..100 КАС України є обов’язковим.

При вказаних обставинах колегія суддів не находить підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195,198,200,206 КАС України, колегія суддів,-

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області залишити без задоволення.

Постанову Корсунь-Шевченківського  районного суду Черкаської області від 15 травня 2009 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація