справа №2а-1447/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2011 року Ленінський районний суд міста Луганська у складі:
головуючого –судді Золотарьова О.Ю.
при секретарі –Михайліченко Є.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Луганської міської ради, третя особа –Луганське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго»про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2010р. позивачі звернулися до суду з вищезазначеним позовом, обґрунтовуючи його тим, що мають право відмовитись від послуг центрального опалення та гарячого водопостачання, між тим виконавчим комітетом Луганської міської ради їм було повідомлено, що отримати дозвіл на відключення квартири від мереж централізованого опалення (далі - ЦО та ГВП ) не є можливим згідно Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 09.12.2007 р. № 169.
Згодом позивачі уточнили позовні вимоги та посилаючись на те, що постійно діюча міжвідомча комісія з питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі –Комісія) є колегіальним органом, якому хоча і заборонено приймати рішення щодо відключення споживачів від мереж ЦО та ГВП, але рішення про відмову у наданні дозволу комісією прийнято не було, тобто заява позивача розглянута не належним чином, просили визнати бездіяльність Луганської міської ради незаконною та зобов’язати розглянути його заяву з дотриманням правил розгляду таких заяв.
В судове засідання позивачі не з’явилися, ОСОБА_2 надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність. Представник позивача ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_3 надала суду пояснення, аналогічні викладеним в позові, просила уточнений позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, надав письмові заперечення, вказав, що постійно діючій міжвідомчій комісії з питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання заборонено приймати рішення щодо відключення споживачів від мереж ЦО та ГВП, заборона стосується також і розгляду вказаних заяв. Крім того, позивачем не було надано відповідної кількості документів, що і стало підставою для відмови у розгляді заяви. Просив у задоволенні позову відмовити.
Представник третьої особи заперечувала проти позову, підтримала доводи представника відповідача і також просила відмовити в задоволенні вимог позивачів.
Суд, заслухавши представників сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що 27.07.2009 р. позивачі звернулися з заявою до голови Постійно діючої міжвідомчої комісії з питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання про надання дозволу на відключення від мереж ЦО та ГВП (а.с.9). Листом від 04.08.2009 р. № Б-1418 заступника начальника управління житлово-комунального господарства Луганської міської ради позивачам надано відповідь (а.с. 9, зворот). Згідно тексту відповіді, видати дозвіл на відключення від мереж ЦО та ГВП не є можливим, так як „... приказом Министерства по вопросам жилищно-коммунального хозяйства Украины от 09.12.2007 г. № 169 внесены изменения в приказ Министерства строительства, архитектуры и жилищно-коммунального хозяйства от 22.11.2005 г. № 4, на основании которых, согласно решению исполнительного комитета Луганского городского совета от 13.05.2009 г. № 112, постоянно действующей межведомтсвенной комиссии заперщено принимать решения об отключении отдельных потребителей жилого дома от систем централизованного отопления...”
Після цього позивачі зверталися до ЛМКП „Теплокомуненерго” з вказаним вище питанням, і 03.12.2009 р. отримали відповідь, якою також було відмовлено з мотивів відсутності позитивного висновку Комісії.
З питання неправомірної відмови від відключення їхньої квартири від мереж ЦО та ГВП позивачі зверталися до Жовтневого районного суду міста Луганська, ухвалою Жовтневого районного суду міста Луганська від 29.03.2010 року позивачам відмовлено у відкритті провадження. З наведеного суд робить висновок, що строк звернення до адміністративного суду позивачами не пропущено.
П. 2.2.3 наказу Міністерства будівництва та архітектури та житло-комунальне господарство України «Про затвердження порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання»від 22.11.2005 р. №4 (зі змінами) надалі Наказ, в якому зазначено, що з заявою про відключення від мереж централізованого опалення до постійно діючої комісії може звертатися також власник, наймач (орендар) окремого приміщення.
Згідно п. 1.2 Наказу для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг централізованого опалення і гарячого водопостачання, орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення.
У п. 1.4 Наказу зазначено: «інші терміни вживаються у значеннях, визначених Законами України «Про житло-комунальні послуги»та «Про теплопостачання». Зазначеними законами встановлено значення терміну «споживач»- фізична або юридична особа, яка отримує чи має намір отримувати комунальну послугу. З наведеного вище законодавства можливо зробити лише один висновок, що даним Наказом встановлений Порядок відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого газопостачання і для окремо взятого споживача, за окремо поданою ним заявою.
Згідно рішення виконавчого комітету Луганської міської ради від 09.08.2006р. №177 органом, що вирішує питання щодо дозволу на відключення від мереж ЦО та ГВП є Постійно діюча міжвідомча комісія з питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі - Комісія), діяльність якої регламентована Положенням про роботу комісії (додаток № 2 до рішення від 09.08.2006р. №177).
Згідно вищезазначеного Положення, Комісія є колегіальним органом, який приймає рішення на засіданнях, які оформлюються відповідним витягом з протоколу.
Рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради від 13.05.2009р. №112 Комісії було заборонено приймати рішення щодо відключення споживачів від мереж ЦО та ГВП, надавати дозволи на відключення квартир від мереж, між тим, діяльність Комісії зупинене не була, і іншому органу компетенція щодо вирішення питання про надання відповідного дозволу (в т.ч. і відмову у його наданні) не надавалась.
З відповіді, наданої позивачеві на заяву, суд робить висновок, що засідання Комісії з питання, піднятого позивачами у заяві не проводилося та рішення з цього питання не приймалося.
З урахуванням встановлених правовідносин, має місце бездіяльність Комісії щодо не розгляду у встановленому порядку заяви позивачів та незаконність дій Луганської міської ради яка порушила порядок розгляду заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2
Доводи представника відповідача щодо заборони комісії взагалі розглядати заяви громадян з питань відключення від мереж ЦО та ГВП не приймаються судом, оскільки зі змісту рішення Луганської міської ради № 112 від 13.05.2009 року вбачається лише заборона Комісії надавати відповідні дозволи, заборони щодо розгляду питань про відключення від мереж ЦО та ГВП у встановленому законом та відповідним Положенням порядку дане рішення не містить.
Доводи представника відповідача про те, що позивачами до заяви не було додано певних документів, що потягло за собою залишення їх заяви без розгляду також на думку суду не є обгрунтованими, оскільки з змісту відповіді, наданої позивачам, вбачається, що заява позивачів взагалі комісією не розглядалася, в тому числі і на предмет можливості прийняття до розгляду на засіданні. Крім того, з пояснень представника позивачів вбачається, що пакет документів, направлений відповідачу, позивачам повернуто не було, роз’яснень щодо додання необхідної кількості документів також не давалося. Вказане підтверджено матеріалами справи, зокрема, до заяви позивачів від 27.07.2009 р. додані копія паспорту власника житла, копії технічної документації на квартиру. Дані документи з відповіддю позивачам не повернуті (а.с. 9 зворот).
При таких обставинах, уточнені позовні вимоги, на думку суду, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 11, 17, 94, 158, 162, 163, 167 КАС України, суд. -
постановив:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 - задовольнити.
Визнати бездіяльність виконавчого комітету Луганської міської ради щодо не розгляду заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 про надання дозволу на відключення квартири від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання і влаштування індивідуальної (автономної) системи опалення неправомірною.
Зобов'язати виконавчий комітет Луганської міської ради розглянути заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 про надання дозволу на відключення квартири від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання і влаштування індивідуальної (автономної) системи опалення з дотриманням встановленого порядку розгляду таких заяв.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Ленінський районний суд м. Луганська у десятиденний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з одночасним надсиланням копії скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Суддя: О.Ю.Золотарьов
- Номер: Н/872/14/16
- Опис: зобов'язання призначити наукову пенсію
- Тип справи: За нововиявленими обставинами (2 інстанція)
- Номер справи: 2а-1447/11
- Суд: Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Золотарьов О.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.10.2016
- Дата етапу: 14.12.2016