Справа № 2 - 2618 / 2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 жовтня 2007 року.
Шосткинський міськрайсуд Сумської області в складі головуючого судді Шпака Г.Ф., при секретарі Леоненко Г.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Шостка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту належності долі у спільній власності за померлою особою, про визнання частки у спільній сумісній власності, та визнання права власності на 1/4 частку квартири у порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 просить суд встановити факт, згідно якого доля його померлої дружини ОСОБА_4 у спільній сумісній власності, у квартирі АДРЕСА_1 в м.Шостка, складала 1/4, що його доля у квартирі складала також 1/4, та визнати за ним право власності у порядку спадкування на 1/4 частки квартири, яка належала його дружині. ОСОБА_1 просить визнати, що його доля у спільній сумісній власності, у квартирі також складала 1/4. Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що квартира 13.05.1994 року була приватизована і належала йому, його дочкам ОСОБА_2, ОСОБА_3, та покійній ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності і долі кожного у квартирі були рівними, але після смерті дружини він позбавлений можливості отримати свідоцтво про право власності на частку квартири яка належала дружині, оскільки не визначені частки у спільній сумісній власності.
Виконком Шосткинської міськради, третя особа науково-виробнича фірма „Сфера” просять слухати справу у відсутності представників.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позовні вимоги позивача визнають, підтвердили суду, що померла ОСОБА_4 доводилась їм матір”ю, позивач доводиться їм батьком, що дійсно на праві сумісної власності їм всім належала квартира АДРЕСА_1 в м.Шостка, при цьому доля кожного у квартирі складала ј.
. Факт належності квартири АДРЕСА_1 в м.Шостка на праві спільної сумісної власності позивачу, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та померлій ОСОБА_4 підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло від 13.05.1994 року.
З копії свідоцтва про смерть убачається, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно копії свідоцтв про народження ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є доньками померлої ОСОБА_4
Судом встановлено, що спору з приводу часток у спільній власності сторони не мають, що інших спадкоємців крім відповідачів не мається.
Згідно ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
При таких обставинах суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 як спадкоємця за законом, підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 208-209; 212-215 ЦПК України, ст.ст. 60; 70 СК України, ст.1261 ЦК України, суд
в и р і ш и в:
Встановити факт згідно якого доля ОСОБА_4, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1, у спільній сумісній власності - квартирі АДРЕСА_1 в м.Шостка, складала ј.
Встановити що доля ОСОБА_1 у спільній сумісній власності - квартирі АДРЕСА_1 в м.Шостка, складала ј.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом на 1/4 частки квартири АДРЕСА_1 в м.Шостка Сумської області, яка належала померлій ОСОБА_4.
На рішення суду протягом 10 днів з дня його проголошення, до Сумського апеляційного суду, через міськрайсуд, може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сумського апеляційного суду через міськрайсуд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: