Судове рішення #15145595

Городоцький районний суд Львівської області

                     

            

Справа  № 2а-7/11

Категорія

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


18.04.2011 Городоцький районний суд Львівської області.                    

в складі:

               головуючої –судді                 Шеремети Н.О.

               при секретарі                          Виздрик Н.Я.

               з участю адвоката                   ОСОБА_1

               представника                           ОСОБА_2               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Городку справу за адміністративним позовом  ОСОБА_3 до Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, треті особи ОСОБА_4, ОСОБА_5, Управління Держкомзему в Городоцькому районі про скасування рішення Суховільської сільської ради  №917 від 09.04.2009 р. та зобов»язання сільської ради розглянути на сесії питання про зміну цільового призначення земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В :

07.08.2009 р. ОСОБА_3 звернулася з позовом до Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, треті особи ОСОБА_4, ОСОБА_5, Управління Держкомзему в Городоцькому районі про скасування рішення Суховільської сільської ради  №917 від 09.04.2009 р. «Про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в с. Суховоля  гр.. ОСОБА_3П.»

        В подальшому представник позивачки – ОСОБА_2, уточнив позовні вимоги, просив скасувати  рішення Суховільської сільської ради  №917 від 09.04.2009 р. «Про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в с. Суховоля  гр. ОСОБА_3П.» та зобов»язати Суховільську сільську раду розглянути на сесії сільської ради питання про надання ОСОБА_3 дозволу на  зміну цільового призначення земельної ділянки площею 0,2546 га в с. Суховоля Городоцького району Львівської області, яка  передана їй для ведення особистого селянського господарства і згідно державного акту на право приватної власності на землю належить їй на праві власності, змінивши її цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку.

         Позовні вимоги мотивує тим, що ОСОБА_3 на праві власності належить земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства площею 0,2546 га в с. Суховоля Городоцького району Львівської області, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку, виданим 12.01.2009 р. На звернення позивачки із заявою про зміну цільового призначення землі для будівництва та обслуговування житлового будинку, сільська рада 09.04.2009 р.  прийняла оскаржуване рішення № 917, яким відхилила заяву ОСОБА_3 про зміну цільового призначення земельної ділянки. Рішення мотивувала тим, що дана знмнльна ділянка  накладається на земельні ділянки ОСОБА_4, ОСОБА_5 Вважає відмову незаконною, оскільки на одну земельну ділянку може видаватися лише один державний акт на право власності на землю, а тому твердження відповідача про накладки земельних ділянок не відповідають дійсності. Оскільки питання надання дозволу на зміну земельної ділянки є виключною компетенцією сільської ради, просить зобов»язати сільську раду розглянути на сесії заяву про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку.

        В суді представники позивачки – ОСОБА_2, ОСОБА_6 позовні вимоги підтримали, просили про їх задоволення, дали пояснення аналогічні змісту позовної заяви. Оскільки в суді було встановлено наявність накладок частини земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, переданої у власність ОСОБА_3 із земельними ділянками ОСОБА_5, ОСОБА_4, які надані їм для будівництва індивідуального житлового будинку, не заперечували щодо прийняття сесією сільської ради рішення про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в тій частині,що не накладається на частину земельних ділянок, наданих ОСОБА_4, ОСОБА_5

          Представник Суховільської сільської ради, ОСОБА_7, в суді позовні вимоги визнала частково, пояснила, що відхилення Суховільською сільською радою Городоцького району заяви ОСОБА_3 про зміну цільового призначення земельної ділянки є неправомірним, оскільки сільська рада вправі була вирішувати питання про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в тій частині, що не накладалася на земельні ділянки, які були надані ОСОБА_4, ОСОБА_5 для будівництва індивідуального житлового будинку. Що стосується розгляду даного питання на сесії сільської ради, то таке може бути розглянуте сесією сільської ради і задоволене лише в  частині тієї частини земельної ділянки, яка не накладається на інші земельні ділянки.

           Представник Управління Держкомзему в Городоцькому районі ОСОБА_8 в суді позовні вимоги визнав частково, не заперечував щодо задоволення позовних вимог про розгляд на сесії Суховільської сільської ради питання про зміну цільового призначення земельної ділянки, переданої ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства, на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку та надання такої згоди на земельну ділянку, що не накладається на інші земельні ділянки, які були надані ОСОБА_4 та ОСОБА_5 для будівництва значно раніше, ніж земельна ділянка була передана ОСОБА_3

          Представники ОСОБА_4- ОСОБА_9, ОСОБА_5 – ОСОБА_10 в суді позовні вимоги заперечили, мотивуючи тим, що частина земельної ділянки ОСОБА_3, яка надана їй для ведення особистого селянського господарства, накладається на частину земельних ділянок, наданих в 2000 р. ОСОБА_5, ОСОБА_4 для будівництва індивідуальних житлових будинків. ОСОБА_5 26.12.2002 р. видано державний акт на право приватної власності на землю серії 11-ЛВ №070864, що підтверджує її право власності на земельну ділянку площею 0,1013 га для будівництва та обслуговування житлового будинку. ОСОБА_4 виготовлено та затверджено будівельний паспорт на забудову земельної ділянки площею 0,10 га, наданої йому у власність для будівництва індивідуального житлового будинку рішенням Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області № 216 від 5.11.2000 р.  Рішення про вилучення наданих їм земельних ділянок сесією сільської ради не приймалося, земельні ділянки у них не вилучались. Накладки земельних ділянок сталися не з їх вини.  І оскільки земельні ділянки для будівництва індивідуальних житловий будинків їм надані швидше, то передача у власність ОСОБА_3 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,2546 га за рахунок частини земельних ділянок, наданих їм для будівництва та обслуговування житлових будинків,є неправомірною. Не заперечують щодо розгляду на сесії сільської ради питання про зміну цільового призначення наданої ОСОБА_3 земельної ділянки без врахування площі земельних ділянок, що накладаються.         

Заслухавши пояснення представників позивачки, представників відповідача, третіх осіб- вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.20 ЗК України віднесення земель тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться  органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою. Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок зміни цільового призначення земельних ділянок з ініціативи громадян та юридичних осіб встановлений Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб» від 11.04.2002 р.

Отже, визначення та зміна належності земельної ділянки до певної категорії земель є прерогативою органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які наділені повноваженнями визначення та зміни цільового призначення земель.

Відповідно до вищезгаданого Порядку… зміна цільового призначення земельної ділянки проводиться на підставі заяви (клопотання) її власника до сільської, селищної,міської рад, якщо земельна ділянка розташована у межах населеного пункту. До заяви додаються: копія державного акту на право власності на земельну ділянку; копія паспорта; довідка з районного відділу земельних ресурсів та з районного відділу архітектури та будівництва про встановлені обмеження (обтяження) на використання земельної ділянки та земельні сервітути; обгрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки.  Обов»язковою умовою зміни цільового призначення земельної ділянки є погодження такої зміни з місцевими органами виконавчої влади  - районним органом земельних ресурсів, природоохоронним  і санітарно-епідеміологічним органом, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини.

З державного акту на право приватної власності на земельну ділянку, виданого 12.01.2009 р.  вбачається, що ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 0.2546 га для ведення особистого селянського господарства, яка передана їй рішенням Суховільської сільської ради  від 05.10.2006 р. №90.

Судом встановлено, що 30.03.2009 р. позивачка звернулася до сільського голови с. Суховоля Городоцького району Львівської області із заявою про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки, переданої їй для ведення особистого селянського господарства на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, додавши до заяви державний акт на право приватної власності на землю. Інші документи, які передбачені Порядком зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, позивачка до заяви не додала; ні в заяві, ні додатково не зазначила необхідність зміни цільового призначення земельної ділянки.

           З оскаржуваного рішення Суховільської сільської ради  №917 від 09.04.2009 р. «Про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в с. Суховоля  гр.. ОСОБА_3П.» вбачається, що заяву ОСОБА_3 про зміну цільового призначення земельної ділянки, наданої для ведення особистого селянського господарства, відхилено у зв»язку з тим, що дана земельна ділянка накладається на земельні ділянки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які рішеннями Суховільської  сільської ради народних депутатів Городоцького району Львівської області від 05.11.2000 р. № № 215, 216 «Про надання земельної ділянки у приватну власність для будівництва індивідуального житлового будинку» ОСОБА_4, ОСОБА_5 надано у приватну власність земельну ділянку для будівництва індивідуального житлового будинку  і господарських споруд по вул.Загумінки в с. Суховоля Городоцького району.

            ОСОБА_5 є власником земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, площею 0,1013 га  в с. Суховоля, наданої їй рішенням Суховільської сільської ради №215 від 05.11.2000 р. (а.с.33), що підтверджується державним актом на право приватної власності на землю11-ЛВ №070864, виданим 26.12.2002 р.

            ОСОБА_4 виготовлено та погоджено у встановленому законом порядку  будівельний паспорт на забудову земельної ділянки, яка надана йому у приватну власність рішенням Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області №216 від 05.11.2000 р. для будівництва індивідуального житлового  будинку і господарських споруд площею 0,10 га  в с. Суховоля по вул. Загумінки, 13, в якому міститься проект забудови земельної ділянки,дозвіл на право виконання будівельних робіт, акт виносу в натурі меж земельної ділянки і розбивка осей будівель. (а.с.40-44).

 Представник Суховільської сільської ради, представники ОСОБА_4, ОСОБА_5, в суді ствердили, що дійсно частина земельної ділянки, переданої у приватну власність ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства, накладається на частину земельних ділянок, наданих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 для будівництва індивідуального житлового будинку.  Існування накладок земельних ділянок підтверджується також проектом кварталу забудови під індивідуальне будівництво в с. Суховоля Городоцького району Львівської області (а.с.34)

Рішення Суховільської сільської ради народних депутатів Городоцького району Львівської області від 05.11.2000 р. №№215, 216 є і були чинними на момент прийняття Суховілською сільською радою рішення №90 від 05.10.2006 р. про надання ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,2546 га для ведення особистого селянського господарства, оскільки не були відмінені чи скасовані у встановленому законом порядку.

І оскільки земельна ділянка ОСОБА_3 передавалася у влаасність в 2006 р., в той час, коли ОСОБА_5, ОСОБА_4 земельні ділянки вже були надані, коли ОСОБА_5М, виготовила державний акт на право приватної власності на землю, надану їй під будівництво житлового будинку, а ОСОБА_4 виготовив та погодив у встановленому порядку будівельний паспорт на забудову земельної ділянки, надання ОСОБА_3 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,2546 га за рахунок частини земельних ділянок, наданих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 без попереднього їх вилучення, є незаконним, оскільки суперечить ч.5 ст. 116 ЗК України, якою передбачено, що надання земельної ділянки у користування, що перебуває у власності або у користуванні, провадиться лише після її вилучення.

Оскільки Суховільською сільською радою рішення про вилучення частини земельних ділянок, наданих ОСОБА_4, ОСОБА_5 для будівництва індивідуального житлового будинку, не приймалося, включення частини площі цих земельних ділянок до площі земельної ділянки, переданої у власність ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства, суперечить чинному законодавству.

За наведеного, суд приходить до висновку, що рішення Суховільської сільської ради №917 від 09.04.2009 р. «Про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в с. Суховоля  гр. ОСОБА_3П.» про відхилення заяви ОСОБА_3  про зміну цільового призначення земельної ділянки, в частині відмови в наданні дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки, що не накладається на земельні ділянки, надані ОСОБА_4 та ОСОБА_5, є незаконною, оскільки відповідно до ст.20 ЗК України, власник земельної ділянки має право на зміну цільового призначення належної йому на праві власності  земельної ділянки.

Як вбачається з оскаржуваного рішення Суховілської сільської ради, будь-яких інших підстав, крім наявності існуючих накладок земельних ділянок, в оскаржуваному рішенні не зазначено.

Враховуючи вищенаведене, суд скасовує рішення Суховільської сільської ради №917 від 09.04.2009 р. «Про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в с. Суховоля  гр. ОСОБА_3П.» та зобов»язує Суховільську сільську раду Городоцького району Львівської області розглянути на сесії заяву про надання ОСОБА_3 дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства  на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку та вирішити її у відповідності до вимог чинного земельного законодавства з врахуванням існуючих накладок частини вказаної земельної ділянки із частиною земельних ділянок, наданих ОСОБА_5, ОСОБА_4 для будівництва індивідуального житлового будинку.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. ст.ст. 11, 99, 100, 161, 163 КАС України, ст.ст. 20 ЗК України, Порядком зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, затвердженим постановою КМ України 11.04.2002 р., с у д -

П О С Т А Н О В И В:

               Позовні вимоги ОСОБА_11 задоволити.

Скасувати рішення Суховільської сільської ради №917 від 09.04.2009 р. «Про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки в с. Суховоля  гр. ОСОБА_3П.».

Зобов»язати Суховільську сільську раду Городоцького району Львівської області розглянути на сесії заяву про надання ОСОБА_3 дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, вирішити її у відповідності до вимог чинного земельного законодавства з врахуванням існуючих накладок частини вказаної земельної ділянки із частиною земельних ділянок, наданих ОСОБА_5, ОСОБА_4 для будівництва індивідуального житлового будинку.  

            Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів.



Суддя           ОСОБА_12


  • Номер:
  • Опис: про визнання рішення протиправним та зобов'язання виконати певні дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 2а-7/11
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Шеремета Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.02.2016
  • Дата етапу: 25.02.2016
  • Номер:
  • Опис: про визнання рішення протиправним та зобов'язання виконати певні дії
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 2а-7/11
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Шеремета Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.03.2016
  • Дата етапу: 19.05.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація