Судове рішення #15147068

                                                                      Справа № 2а-3301/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"18" квітня 2011 р.           

суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Кравченко В.О., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення  про визнання неправомірними дій та зобов”язання провести перерахунок сум щорічної допомоги на оздоровлення,-

                                                      В С Т А Н О В И В:

          ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом у якому просить визнати неправомірними дії відповідача з приводу нарахування та виплати сум щорічної допомоги на оздоровлення і зобов”язати Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення здійснити перерахунок та провести відповідну виплату недоотриманих коштів одноразової щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2007-2010 роки. Вимоги обгрунтовує тим, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії, а тому, відповідно до ст.48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щорічна допомоги на оздоровлення йому повинна виплачуватися у розмірі п”яти мінімальних заробітних плат. Однак на порушення діючого законодавства відповідачем щорічно сплачувалась допомога на оздоровлення лише по 100 грн., чим звужувалися його права.

          Відповідач надав письмові заперечення проти позову.

          На підставі ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в скороченому провадженні.

          Статтею 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено, що  учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії щорічна допомога на оздоровлення виплачується у розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

        Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

           У статті 113 Конституції України зазначено, що Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України.

           Згідно ст. 22 Конституції України зміст і обсяг прав і свобод людини при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не може бути звужений.

           Статтею 64 Конституції України право громадян на соціальний захист, інші соціально-економічні права можуть бути обмежені, в тому числі зупиненням дії законів (їх окремих положень) лише в умовах воєнного або надзвичайного стану на певний строк.

        У ч.2 ст.8 Конституції України, яка має найвищу юридичну силу, встановлено вимогу щодо законів України та інших нормативно-правових актів: усі вони приймаються виключно на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

       Відповідно до ч.2 ст.95 Конституції України предметом Закону України про бюджет на конкретний рік є виключно встановлення доходів та видатків держави на потреби. За висновками Конституційного Суду України Закон про бюджет України не може вносити зміни, зупиняти дії чинних законів України, а також встановлювати інші (додаткові) правові регулювання відносин, що є предметом інших законів України.

          При таких обставинах суд вважає, що дії відповідача по виплаті щомісячної допомоги на оздоровлення у розмірах, які не відповідають встановленим ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", є такими, що порушують конституційні права ОСОБА_1 на здоров'я та належний соціальний захист.

          Враховуючи викладене та виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, в даному випадку підлягають застосуванню саме норми ст. 48 згаданого Закону та норми відповідних Законів України, якими встановлювався розмір мінімальної заробітної плати, а не постанова КМУ від 12.07.2005 року №562 на яку посилається відповідач.

          Наявність вказаного права у позивача є визначальною для вирішення питання щодо даного спору, крім того, це право гарантується ч. 2 ст. 46 Конституції України.

          Проведення виплат одноразової щорічної грошової допомоги на оздоровлення покладено на Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення - за місцем проживання позивача.  

          Згідно ч.1 ст. 76 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” право на подання позову про відшкодування ядерної шкоди, заподіяної життю і здоров'ю особи, не обмежується строком давності.

          Оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі. А тому  дії відповідача щодо нарахування суми на оздоровлення в розмірі меншому, ніж передбачено законом слід визнати неправомірними та зобов”язати Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення здійснити ОСОБА_1 перерахунок і провести відповідні виплати суми щорічної допомоги на оздоровлення за 2007-2010 роки в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, як то передбачено ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з урахуванням вже здійснених виплат за вказаний період.                 Керуючись ст. ст. 6, 8, 19, 22, 46, 64, 95, 113, 124, Конституції України, ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ст.ст.2,4,6-12,17,69-71, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суддя, -

                                                         П О С Т А Н О В И В:

          

          Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

          Визнати неправомірними дії  Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення щодо нарахування і виплати ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2007-2010 роки  в розмірі меншому, ніж передбачено діючим законодавством.

          Зобов”язати Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення здійснити ОСОБА_1 - учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 2-ї категорії, перерахунок та провести відповідні виплати сум щорічної допомоги на оздоровлення за період 2007-2010 роки в розмірі 5 мінімальних заробітних плат щороку, як то передбачено ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з урахуванням вже здійснених за вказаний період платежів.

          Зобов”язати Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення  виконати постанову негайно.

          Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

                                                  


Суддя:В. О. Кравченко


              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація