|
|
Справа № 22ц-129\2008 р.
Головуючий у 1-й інстанції: Крапивний В.І.
Доповідач: Редька А.Г.
У Х В А Л А
І М “ Я М У К Р А Ї Н И
14 січня 2008 року місто Чернігів
А п е л я ц і й н и й с у д Чернігівської області
у складі:
головуючого - судді Литвиненко І.В.,
суддів - Бобрової І.О., Редьки А.Г.,
при секретарі - Зіньковець О.О.,
за участі: позивачаОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду цивільну справу за апеляційною скаргоюОСОБА_1 на рішення Корюківського районного суду Чернігівської області від 20 листопада 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про зміну розміру аліментів на утримання дитини,
в с т а н о в и в:
Рішенням Корюківського районного суду Чернігівської області від 20 листопада 2007 року частково задоволено позов ОСОБА_1 про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі та визначено стягувати з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., у твердій грошовій сумі у розмірі 200 грн щомісяця до досягнення повноліття дитини.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати зазначене рішення суду та повернути справу на новий судовий розгляд, посилаючись на порушення судом процесуального закону, невідповідність висновків суду обставинам справи та на неправильне застосування судом норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін у судовому засіданні, перевіривши доводи скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скаргаОСОБА_1 не може бути задоволена.
Суд першої інстанції у повному обсязі дослідив надані сторонами документи, перевірив доводи та заперечення сторін, правильно встановив обставини справи і висновок суду грунтується на матеріалах справи та законі.
За матеріалами справи встановлено, що за рішенням Корюківського районного суду Чернігівської області від 1 червня 2006 року зОСОБА_1 стягуються на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 у розмірі 1\4 частини усіх видів заробітку(доходу) до досягнення дитиною повноліття, а також на утримання матері дитини, ОСОБА_2, також у розмірі 1\4 частини заробітку(доходу) до досягнення дитиною трьохрічного віку, тобто до 20 листопада 2007 року.
За матеріалами справи також встановлено, що платник аліментів ОСОБА_1 у даний час не працює, має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує у натурі, на що посилається сам платник аліментів ОСОБА_1 та підтверджується наданими ним документами, і суд дійшов правильного висновку, що відповідно до ст.184 СК України суд за заявою платника аліментів суд може визначити розмір аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі.
За наявних у матеріалах справи документів, суд першої інстанції обґрунтовано, з врахуванням усіх обставин справи відповідно до ст.ст.182,184 СК України, у т.ч. наявність у платника аліментів інших дітей, що потребують утримання і на яких регулярно виплачується соціальна допомога у встановлених розмірах, стан здоров'я членів сім'ї, що перебувають на його утриманні, закінчення строку стягнення аліментів на утримання ОСОБА_2, інших обставин і обгрунтовано визначив розмір аліментів у 200 грн щомісяця.
Посилання в апеляційній скарзі, що суд вийшов за межі позовних вимог, адже у позові ставилося питання про визначення розміру аліментів тільки у 50 грн, безпідставні, оскільки суд не змінив підстав та предмету позовних вимог, а визначення конкретного розміру аліментів відповідно до ст.184 СК України є компетенцією суду з врахуванням всіх обставин справи і визначення більшого розміру щомісячних платежів, ніж просив платник аліментів, не є виходом за межі позовних вимог.
Рішення суду першої інстанції ухвалено відповідно до норм матеріального та процесуального закону і доводи апеляційної скарги не дають підстав для його скасування.
Керуючись ст.ст.307,308,314,315,319 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційний суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Корюківського районного суду Чернігівської області від 20 листопада 2007 року залишити без змін.
Ухвала набуває чинності негайно та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців після проголошення.
Головуючий: Судді: