Судове рішення #1517096
Справа № 2а-32/2007 р

Справа 2а-32/2007 р.

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

 

21 травня 2007 р.

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого - судді     Гутича П.Ф.

секретаря                                Романюк Н.І.

з участю позивача       ОСОБА_1

пр.відповідача                        ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_3

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Богородчани справу за позовом ОСОБА_1 до управління міністерства внутрішніх справ в Івано-Франківськоій області, головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій та перерахунок пенсії, -

 

встановив:

 

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління міністерства внутрішніх справ про визнання протиправними дій, що виразилися у відмові перерахунку пенсії з врахуванням надбавки за безперервну службу, премій і інших доплат.

Як другого відповідача судом залучено головне управління пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник позов підтримали та пояснили, що відовідач відмовив у перерахуванні пенсії відповідно до Постанови КМУ № 829 від 21.05.2000 р. "Про грошове забезпечення військовослужбовців", Указу Президента України "Про посилення соціального захисту військовослужбовців" та Указу Президента України "Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" від 23 лютого 2002 року. Першим нормативним актом встановлено доплати до пенсій в розмірі 33,3% (премії), а другим встановлено щомісячні надбавки у розмірі 100% грошового забезпечення.

Крім того, Указом Президента України від 24.04.2003 року працівникам органів внутрішніх справ введена надбавка за безперервну службу в розмірі 70%. Дані надбавки позивачеві виплачено тільки з 1.01.2005 року.

Однак, вважає, що перерахунок пенсії слід було проводити з часу видання нормативно - правових актів. Просить позов задоволити, зобов'язати відповідачів перерахувати пенсію з 1.04.2000 року.

Представник управління міністерства внутрішніх справ позов не визнав та пояснив, що Постанова КМУ № 829 від 22.05.2000 року та Указ Президента України від 23.02.2003 р. стосується грошового забезпечення та соціального захисту військовослужбовців, а не осіб начальницького і рядового складу ОВС. Пенсія позивачу нарахована відповідно до Постанови KM від 17.09.92 р. № 392 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплата пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу і ін., особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей". Згідно з цим нормативним актом пенсії обчислюються з окладу, окладу та звання, професійні надбавки за вислугу, звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби. При  призначенні пенсії ОСОБА_1 всі

 

2

види грошового забезпечення враховані. Що стосується надбавки за безперервну службу, передбачену Указом Президента від 24.04.2003 року, то ОСОБА_1 в той час в органах внутрішніх справ не працював. Всі надбавки враховані при перерахуванні ОСОБА_1 пенсії 31.01.2005 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до ст.43 Закону "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу ОВС та деяких інших осіб" від 15.04.2004 року.

Представник головного управління пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області в судове засідання не з'явився, хоча про день і час розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає.

Відповідно до п.7 Постанови KM від 17.09.92 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:

окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

окладу за військове чи спеціальне звання;

процентні надбавки за вислугу років;

додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).

З довідки про нарахування пенсій за вислугу років ОСОБА_1 станом на 1.01.2000 року видно, що пенсія обчислена з посадового окладу, окладу за звання, надбавки за вислугу років, надбавки за таємність.

З 1.01.2005 р. відповідно зо Закону від 15 червня 2004 року при перерахунку пенсії ОСОБА_1 враховано надбавку за особливі умови служби 100% надбавку та надбавку за безперервну службу. Претензій щодо розміру пенсії з 1.01.2005 р. ОСОБА_1 не має.

Як зазначено в п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15.04.2005 р. № 4 додаткові види грошового забезпечення мають зараховуватися при нарахуванні пенсії лише тим особам, котрі отримували їх під час проходження служби і були звільнені з неї вже після їх запровадження.

Додаткові види грошового забезпечення, на які претендує позивач для зарахування при перерахунку пенсії запроваджені після звільнення його з служби, тому не можуть бути підставою для перерахування пенсій.

Крім того дадаткові види грошового забезпечення передбачені Постановою KM України № 289 від 22.05.2000 р. та Указом Президента .України від 23.02.2002 р. № 173 стосуються військовослужбовців, а не осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

П.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.04.2005 р. № 4, що зазначено законодавством з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до 1 січня 2005 року, не було передбачено можливості перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із запровадженням після звільнення військовослужбовців та осіб, котрі мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХП, нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яких вони не отримували під час служби, а також премій. Закон України "Про внесення змін до ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15.06.2004 року, який набув чинності 1 січня 2005 року, зворотної сили немає, тому вимоги щодо перерахунку пенсій з урахуванням запроваджених після звільнення зі служби нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за минулий час, тобто до 1.01.2005 р. задоволенню не підлягають.

На підставі Закону України "Про внесення змін до ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" п.7 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особами офіцерського складу та ін., особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ

 

3

та членам їхніх сімей, керуючись ст.ст.159, 163 КАС України, суд, -

 

постановив:

 

В позові ОСОБА_1 до управління міністерства внутрішніх справ в Івано-Франківській області, головного управління пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій та перерахування пенсії відмовити.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду до Львівського адміністративного апеляційного суду може бути подана протягом 10 днів з дня прийняття рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом 10 днів після подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація