Судове рішення #15181289

                                                                                                    № 2-а-1988/11

                                                        

                                                   У Х В А Л А

06.05.2011   року                                                                                             м. Київ

 Суддя Голосіївського районного суду м. Києва  Пасинок В.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,

                                    в  с  т  а н  о  в  и  в  :

позивач звернулася до Голосіївського районного суду м. Києва з позовом до управління Пенсійного фонду України у Голосіївському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов’язання провести перерахунок пенсії.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що відповідач безпідставно відмовив їй у здійсненні перерахунку пенсії як «дитині війни».

Посилаючись на наведені обставини, позивач просила визнати дії відповідача протиправними та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за період з 01.01.2006 року по 01.01.2011року та виплачувати її в подальшому.

           Вказана позовна заява підлягає залишенню частково без розгляду з наступних підстав.

           Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

           Відповідно  до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом  або  іншими  законами.   

           Ч.2 ст.99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.   

             З адміністративним позовом до суду ОСОБА_1  звернулася 28 квітня 2011 року.

   Разом з тим в позовній заяві позивач просить суд  захистити її права як «дитини війни» за період з 01.01.2006 року по 01.01.2011року та виплачувати її в подальшому.

            За встановлених судом обставин, суд дійшов висновку, що частина позовних вимог заявлена позивачем за межами строку звернення до адміністративного суду, тобто позивач  пропустила  шестимісячний строк, що  встановлений для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.

          Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Оскільки позивач не зазначила будь-яких істотних підстав для поновлення строку звернення до суду із зазначеним позовом, суд вважає, що є підстави для залишення позовної заяви частково без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100  КАС України,

                                                 у  х  в  а  л  и  в :

позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії, перерахунок пенсії за період з 01.01.2006 року по 28.10.2010 року залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду, через суд першої інстанції.   

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                                  В.С. Пасинок                                 

  • Номер: 2-а/2303/1140/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1988/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Пасинок В.С.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.03.2011
  • Дата етапу: 16.10.2012
  • Номер: 2-а/1506/6163/11
  • Опис: Про зобов'язання нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії як "дитині війни", та визнання відмови відповідача безпідставною
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1988/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Пасинок В.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відкрито провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.10.2011
  • Дата етапу: 04.11.2011
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущеного строку для звернення до суду та зобов’язання суб’єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30 % надбавку до пенсії, як дитині війни, за період з 1.01.2010 року по 2.02. 2011 року
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1988/11
  • Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Пасинок В.С.
  • Результати справи: скасовано частково
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.02.2011
  • Дата етапу: 22.04.2013
  • Номер: 2-а/2522/1340/11
  • Опис: про стягнення з органу владних повноважень УПФУ в Талалаївському районі неотриманої щомісячної державної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1988/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Пасинок В.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.08.2011
  • Дата етапу: 19.09.2011
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1988/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Пасинок В.С.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.02.2011
  • Дата етапу: 11.03.2011
  • Номер: 2-а-1988/2011
  • Опис: про зобов'язання перерахувати та здійснити щомісячну надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1988/11
  • Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Пасинок В.С.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.06.2011
  • Дата етапу: 29.07.2011
  • Номер: 2-а/5571/11
  • Опис: Про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену соціальну допомогу до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1988/11
  • Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Пасинок В.С.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.03.2011
  • Дата етапу: 05.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація