Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1518202416

Справа № 156/1144/24

Провадження № 3/156/794/24



П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 жовтня 2024 року сел.Іваничі

Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Комзюк Н.Н., розглянувши матеріали, які надійшли з Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, непрацюючої, особи з інвалідністю ІІІ групи з дитинства, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.3 ст.184 КУпАП,-

                                        ВСТАНОВИВ:


Неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , 26.07.2024 близько 21 год. 30 хв. керував мотоциклом марки «Lifan», д.н.з. НОМЕР_2 , на автодорозі сполученням с. Завидів - с. Козятин без посвідчення водія, тобто не маючи права керувати таким транспортним засобом, чим порушив п.2.1.а ПДР України, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 126 КУпАП.

Оскільки ОСОБА_2 не досяг 16 річного віку до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.3 ст.184 КУпАП притягується його матір ОСОБА_1 .

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала, суду повідомила, що таке більше не повториться, а також зобов`язалась приділяти більше уваги вихованню свого сина.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши додані докази, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд дійшов висновку, що її вина у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП підтверджується змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №968415 від 12.09.2024, а також доданими до протоколу матеріалами кримінального провадження №12024030520000705 від 27.07.2024.

Так, зі змісту постанови про закриття вказаного кримінального провадження вбачається, що внаслідок ДТП, окрім ОСОБА_2 , ніхто тілесних ушкоджень не отримав. Таким чином, слідчий дійшов висновку про відсутність у діях ОСОБА_2 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, та наявність у його діях складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про дорожній рух» кожний громадянин, який досяг визначеного цим Законом віку, не має медичних протипоказань та пройшов повний курс навчання за відповідними програмами, може в установленому порядку отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії. Право на керування транспортними засобами відповідної категорії може бути надано: мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії A1, A) - особам, які досягли 16-річного віку; автомобілями, колісними тракторами, самохідними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами, які експлуатуються на вулично-дорожній мережі, всіх типів (категорії B1, B, C1, C, T), за винятком автобусів, трамваїв і тролейбусів, - особам, які досягли 18-річного віку; автомобілями з причепами або напівпричепами (категорії BE, C1E, CE), а також призначеними для перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів, - особам, які досягли 19-річного віку; автобусами, трамваями і тролейбусами (категорії D1, D, D1E, DE, T) - особам, які досягли 21-річного віку.

Пунктом 2.1.а ПДР України визначено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Частиною другою статті 126 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.

З матеріалів справи вбачається, що станом на момент ДТП (26.07.2024), водій мотоцикла марки «Lifan», д.н.з. НОМЕР_2 , - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , не досяг 16 річного віку, відповідно, не міг отримати у передбаченому законом порядку право на керування відповідним транспортним засобом, з огляду на що його вину у порушенні вимог п.2.1.а ПДР Ураїни та вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2.ст.126 КУпАП, суд вважає доведеною поза розумним сумнівом.

Разом з цим, диспозицією ч.3 ст.184 КУпАП передбачено відповідальність батьків за вчинення неповнолітнім віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.

З копії свідоцтва про народження вбачається, що матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За таких обставин, враховуючи вчинення ОСОБА_2 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2.ст.126 КУпАП у віці 15 років, його батьки, зокрема, його матір ОСОБА_1 несе відповідальність за ч.3 ст.184 КУпАП.

При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення, суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Зважаючи на вищевказані обставини, а також відсутність обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, суд дійшов висновку про те, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 40-1, 184, 283, 284, КУпАП, суд,-


ПОСТАНОВИВ:


Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.

Відповідно до ч.1 ст. 307 та ч.2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.


Суддя                                                                        Н.Н. Комзюк



  • Номер: 3/156/794/24
  • Опис: Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 156/1144/24
  • Суд: Іваничівський районний суд Волинської області
  • Суддя: Комзюк Н.Н.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.09.2024
  • Дата етапу: 24.09.2024
  • Номер: 3/156/794/24
  • Опис: Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 156/1144/24
  • Суд: Іваничівський районний суд Волинської області
  • Суддя: Комзюк Н.Н.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.09.2024
  • Дата етапу: 22.10.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація