Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #151856543

Справа № 234/15294/21

Провадження № 2/234/965/22


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

       22 лютого 2022 року                                                        м. Краматорськ


Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Краматорського міського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області, фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про встановлення факту нещасного випадку на виробництві, -

В С Т А Н О В И В :

До Краматорського міського суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Краматорського міського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області, фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про встановлення факту нещасного випадку на виробництві, в якій вона просить:

- встановити факт нещасного випадку на виробництві, що мав місце 15.06.2001 року, внаслідок якого ОСОБА_1 під час виконання трудових обов`язків у ПП «Хижняк» отримала травму – важка відкрита непроникна черепно – мозкова травма: забій головного мозку середньої тяжкості зі вдавленням епідуральної гематоми лобно – тім`яної ділянки зліва; відкритий непроникаючий осколковий втиснутий перелом лівої тім`яної кістки, лінійний перелом лівої тім`яної весочної кісток.

       Ухвалою Краматорського міського суду від 29.11.2021 року прийнято позовну заяву ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Краматорського міського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області, фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про встановлення факту нещасного випадку на виробництві до розгляду та відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження.

       Після відкриття провадження по справі та до початку розгляду справи по суті суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу.

 Відповідно до ст. 187 ч. 11 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

       Так, згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Позовне провадження - вид провадження у судовому процесі, у якому розглядається спір двох сторін (позивача та відповідача), який виникає з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Позовна заява за змістом і формою повинна відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

При цьому, зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду (наприклад, відшкодування шкоди, усунення перешкод у користуванні власністю). По суті, зміст позовних вимог - є відображенням прохальної частини позовної заяви.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернулась до суду з вимогами про встановлення факту нещасного випадку на виробництві.

В той же час, позивач просить встановити зазначений факт в позовному провадженні, але будь-яких позовних вимог до відповідачів, при цьому, не зазначає.

Згідно з ч. 2 ст. 16 ЦПК України визначено, що способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Разом з цим, звертаючись з позовною заявою до суду позивачем не заявлено вимогу, яку належить розглядати за правилами позовного провадження.

Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 10.08.1993 року № 623 (який діяв на момент настання нещасного випадку) та постановою КМУ від 21.08.2001 року № 1094 (що діяла на момент складання акту про нещасний випадок), передбачено, що саме до повноважень роботодавця належить питання проведення розслідувань нещасних випадків та оформлення відповідних актів за результатами таких розслідувань.

Таким чином, позивачу потрібно уточнити свій позов та зазначити позовні вимоги для можливості розгляду справи щодо встановлення факту травмування в позовному порядку.

Отже, позивачу у позовній заяві необхідно викласти вимоги, що становлять спір про право, які вирішуються в позовному провадженні.

З огляду на вказане позивачу необхідно визначитись зі змістом позовних вимог та обрати ефективний спосіб захисту своїх прав, а тому суд вважає що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Недоліки позовної заяви слід усунути шляхом викладу позовної заяви в новій редакції.

Спосіб усунення недоліків заяви полягає в поданні заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї та сплати судового збору за позовні вимоги.

Отже, у відповідності до ст. 187 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху.

       Згідно ч. 12 ст. 187 ЦПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

Частиною 13 ст. 187 ЦПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 187, 185 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Краматорського міського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області, фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про встановлення факту нещасного випадку на виробництві без руху.

Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У встановлений строк позивачу необхідно надати суду позовну заяву, яка відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, з додатками, засвідченими належним чином та квитанцією про сплату судового збору.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 177 ЦПК України, додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

За адресою http://court.gov.ua/fair/sud0528/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі.

Помічнику судді здійснити оформлення копії цієї ухвали, для негайного направленням позивачу, та здійснити контроль своєчасності надсилання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація