Судове рішення #1521164
Справа №2-726-2007

Справа №2-726-2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

м.  Селидове                                                                                   23 квітня 2007 року

Селидовский міський суд Донецької області   в складі: головуючого - судді Хейло Я.В.,  при секретарі Контопчик О.Г.,  за участю представника відповідача виконкому Селидівської міської ради - Сало О.О.,  розглянувши у рудовому засіданні в м.  Селидове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до виконкому Селидівської міської ради про визнання права власності на спадкове  майно, -

встановив:

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовною заявою до виконкому Селидівської міської ради про визнання спадкового майном за померлою ОСОБА_2. та визнання за нею права власності на спадщину,  в якому вказала,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири за адресою: АДРЕСА_1. За життя ОСОБА_2. отримала квартиру згідно ордеру №48/б на житлове приміщення,  виданного виконкомом Селидівської міської ради від 21.03.1992 року на підставі рішення ЖСК «Мир» від 23.02.1992 року,  затвердженого рішенням виконкому Селидівської міської ради №92/1   від 18.03.1992 року. Після чого,  зазначена квартира була зареєстрована в БТІ м.  Селидове на ім'я ОСОБА_2.,  однак свідоцтво про право власності на житлове приміщення померлій не видавалося. Згідно довідки ЖСК «Мир» від

19.08.1993 року ОСОБА_2. як член кооперативу сплатила вартість зазначеної квартири,  що підтверджує її право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1. Вона являється спадкоємцем за заповітом після смерті бабусі ОСОБА_2.,  інші спадкоємці відсутні. При зверненні до нотаріальної контори для оформлення спадщини було встановлено,  що відсутність свідоцтва про право власності на житло позбавляє її права отримати спадщину після смерті ОСОБА_2. Враховуючи,  що померла отримала квартиру за адресою: АДРЕСА_1 на підставі ордеру,  постійно мешкала в зазначеній квартирі,  сплачувала комунальні платежі,  як член кооперативу сплатила повну вартість квартири,  це є підставою вважати її власником зазначеної квартири. Вважає,  що вона фактично прийняла спадкове майно оскільки,  після смерті ОСОБА_2. сплачувала комунальні платежі та здійснювала догляд за квартирою бабусі. Просила суд визнати право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 за померлою ОСОБА_2 та визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді зазначеної квартири,  що належить ОСОБА_2,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

У судовому засіданні позивач уточнила свої позовні вимоги,  просила суд визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді квартири за адресою: АДРЕСА_1.

Представник відповідача виконкому Селидівської міської ради в рудовому засіданні позовні вимоги визнала повністю.

Представник третьої особи - Бюро технічної інвентаризації м.  Селидове в судове засідання не з'явився. Про день та час слухання справи повідомлений належним чином,  що підтверджується розпискою.

Представник третьої особи - Товариство власників викуплених квартир «Мир» в судове засідання не з'явився. Про день та час слухання справи повідомлений належним чином,  що підтверджується розпискою.

Суд,  заслухавши пояснення сторін,  вивчив матеріали справи,  законодавство,  яке регулює дані правовідносини дійшов висновку,  що позов обґрунтований і підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Стаття 1223 ЦК України передбачає,  що право на спадкування мають особи,  визначені у заповіті.

Відповідно до  ст.  1296 ЦК України спадкоємець,  який прийняв спадщину,  може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Згідно зі  ст.  ст.  316,  328 ЦК України право власності - це право особи на майно,  яке вона здійснює незалежно від волі інших осіб. Право власності вважається набутим правомірно,  якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Судом встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2.,  бабуся позивача. Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири за адресою: АДРЕСА_1. Право власності на зазначену квартиру за ОСОБА_2.,  підтверджується ордером на житлове приміщення №48/6,  виданного виконкомом Селидівської міської ради від 21.03.1992 року та реєстрацією в БТІ м.  Селидове на ім'я померлої. Згідно заповіту складеного у нотаріальному порядку від 18.01.2000 року ОСОБА_2.3аповідала квартиру за вищевказаною адресою позивачу. Інших спадкоємців судом не встановлено тому суд вважає,  що вимоги позивача про визнання права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 є обґрунтованими   та  підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.  ст. 316, 328, 1216,  1218,  1264,  1270,  1296 ЦК України,   ст.  ст. 88,  213-214 ЦПК України,  суд,  -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1задовольнити.

Визнати за ОСОБА_ право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація