Справа № 1-86/2007 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.05.2007 р. Місцевий суд Звенигородського району
Черкаської області
в складі: головуючої судді Кащук A.M.
при секретарі Лупашко А.А.
з участю прокурора Шкуренка О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородка кримінальну справу про обвинувачення :
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця та жителя с. Стебне, Звенигородського району , Черкаської області, громадянина України, освіта середня, непрацюючого, невійськовозобов"язаного, розлученого, не маючого судимості,
за ст. 124 КК України,
встановив:
ОСОБА_1. 23.08.2006 р. , близько 10.15 г. в м. Звенигородка, Черкаської області по вул. Складська, перебуваючи на території місцевого сміттєзвалища під час сварки з ОСОБА_2. та ОСОБА_3., які будучи в стані алкогольного сп"яніння звинуватили його у крадіжці їх речей та стали дерев"яними палицями наносити йому удари , при цьому ОСОБА_3. вдарив один раз по ногам ОСОБА_1 , а ОСОБА_2. триччі по спині , від чого ОСОБА_1.3ігнувся та захищаючись від неправомірних дій ОСОБА_2. та ОСОБА_3. , не оцінивши небезпечності посягання та обстановки захисту, правою рукою дістав з кармана штанів ніж , яким перевищуючи межі необхідної оборони наніс удар в живіт ОСОБА_2., чим заподіяв йому тяжкі тілесні ушкодження у вигляді проникаючої колото-різаної рани черевної порожнини із пошкодженням печінки, що супроводжувалось гострою втратою крові.
Допитаний в суді підсудний вину в пред'явленому звинуваченні визнав повністю і пояснив , що 23.08.2006 р. зранку він на сміттєзвалищі шукав металобрухт , коли ОСОБА_2. та ОСОБА_3. звинуватили його у викраденні їх речей і почали бити дерев"яними палицями. Захищаючись підсудний витягнув з штанів ножа та вдарив ним ОСОБА_2. в живіт після чого втік.
Крім повного визнання вини , винуватість підсудного доведена зібраними по справі доказами , перевіреними в порядку ст. 299 КПК України .
Проналізувавши зібрані по справі aoj кази, суд кваліфікує дії ОСОБА_13а ст. 124 КК України , як умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень при перевищенні меж необхідної оборони.
Обираючи підсудному покарання, суд враховує ступінь та характер суспільної небезпеки скоєного, особу підсудного , що характеризується посередньо.
Обтяжуючих покарання обставин суд по справі не вбачає, як пом"якшуючі обставини враховує : щире каяття, що на утриманні підсудного пристарілий батько , думку потерпілого, який просить не карати суворо підсудного та вважає за доцільне обрати йому покарання у вигляді громадських робіт.
Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд скасувати після вступу вироку в законну силу.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КК України , суд -
засудив:
2
визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст. 124 КК України і обрати йому покарання у вигляді 150 годин громадських робіт.
Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд скасувати після вступу вироку в законну силу.
Цивільний позов по справі не заявлено, судові витрати відсутні.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Черкаської області на протязі 15 діб з часу проголошення.