Справа № 2-2268/2007року
УХВАЛА
29 травня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:
Головуючого судді Антоняка Т.М.,
секретаря Бабій О.М.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в приміщенні Івано-Франківського міського суду позовну заяву заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах Національної акціонерної компанії "Украгролізінг", в особі Івано-Франківської філії Національної акціонерної компанії "Украгролізінг" до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 13460,76грн, -
встановив:
Заступник прокурора м.Івано-Франківська звернувся до суду в інтересах Національної акціонерної компанії "Украгролізінг", в особі Івано-Франківської філії Національної акціонерної компанії "Украгролізінг" з позовом про стягнення з ОСОБА_1, як колишнього керівника Івано-Франківської філії Національної акціонерної компанії "Украгролізінг", суми завданих ним матеріальних збитків в сумі 13460,76грн, уточнивши свої вимоги 22.05.2007року рядом наданих установчих документів НАК "Украгролізинг", та вимогою вказати в якості позивача також Кабінет Міністрів України .
В попередньому судовому засіданні під час уточнення позовних вимог встановлено, що заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Відповідно до ст. 45 ЦПК України та ст.36-1 Закон України „Про прокуратуру" прокурор здійснює у суді представництво інтересів громадянина, або держави.
Як вбачається з матеріалів справи досліджених судом, на виконання Указу Президента України від 23.02.2001року №111 "Про додаткові заходи щодо дальшого розвитку лізингу в аграрному секторі економіки", Постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2001року №354 "Про утворення Національної акціонерної компанії "Украгролізинг" створено відкрите акціонерне товариство НАК "Украагролізинг", 100% акцій якої закріплено в державну власність, та затверджено її статут.
Відповідно до п.1.3. Статуту НАК "Украагролізинг", Компанія підпорядкована KM України і у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України, Кабінету міністрів України, іншими актами законодавства, Статутом НАК "Украагролізинг". Згідно з положенням п.п.4.1., 4.2. Статуту НАК "Украагролізинг", за юридичним статусом Компанія є відкритим акціонерним товариством, яка володіє пакетом акцій, що належать державі, та майном підприємств, які входять до її складу, і проводять виробничо-фінансову діяльність. Компанія діє на принципах повної господарської самостійності, самоуправління та самоокупності, несе відповідальність за наслідки своєї господарської діяльності
Відповідно до п.5.1. вказаного Статуту, засновником Компанії є держава в особі Кабінету Міністрів України. При цьому, у підповідності до п.5.2. вказаного Статуту, акціонерами компанії є :
• держава в особі KM України - до прийняття рішення в установленому порядку про приватизацію майна компанії та в особі Фонду державного майна -після передачі йому акцій Компанії, визначених для продажу згідно з прийнятим рішенням про приватизацію її
майна;
• юридичні особи різних форм власності та громадяни, що набули права власності на акції компанії в процесі приватизації та на вторинному ринку цінних паперів;
Пунктом 10.2.1 Статуту передбачено, що вищим органом управління Компанії є загальні збори акціонерів.
Статтею 36-1 ЗУ "Про прокуратуру" визначені засади представництва прокуратурою інтересів держави в суді, яке полягає у здійсненні прокурором від імені держави процесуальних та інших дій , спрямованих у суді на захист інтересів держави у випадках , передбачених законом.
Пунктом 1 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999року у справі №1-1\99 вказано, що прокурори та їх заступники подають до суду позови саме в інтересах держави, а не в інтересах підприємств, установ і організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності.
Пунктом 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999року у справі №1-1\99 вказано, що під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах" , потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
Як вбачається з матеріалів справи і статуту НАК "Украгролізінг" є самостійною госпрозрахунковою одиницею-юридичною особою, має кошторис надходжень та видатків, рахунки в установах банку і функціями органу виконавчої влади не наділена, не є органом влади чи управління ,а тому прокурор не наділений правом представляти її інтереси без відповідних на це повноважень.
Щодо уточненої вимоги позову про залучення в якості співпозивача також Кабінету Міністрів України, то дані вимоги суд суд вважає необгрунтованими,оскільки ст.ст. 31,32 ЦПК України не визначено порядку залучення за ініціативою одного з позивачів іншого без його згоди. Також, прокурором не наведено жодної підстави порушення в даних правовідносинах прав Кабінету Міністрів України, як центрального органу державної виконавчої влади в Україні.
Враховуючи наведене, відповідно до п.2 ч.1 ст.207 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду.
На підставі рішення Конституційного Суду України в справі № 1-1/99 від 08.04.1999 p., ЗУ „Про прокуратуру" від 05.11.1991р, керуючись ст.ст.31,32,207 ч.1 п.2, 208-210 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ухвалив:
Позовну заяву заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах Національної акціонерної компанії "Украгролізінг", в особі Івано-Франківської філії Національної акціонерної компанії "Украгролізінг" до ОСОБА_1 про стягнення суми 13460,76грн залишити без розгляду з підстав зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
В разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Івано-Франківський міський суд. Заява про апеляційне оскарження може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.